Ši diena turėjo ateiti.

Jūsų teismui ir malonumui – naujas internetinis žurnalas, skirtas tikram, geram alui. Gėrimui, kurio tradicijos tūkstantmečiais buvo puoselėjamos visame pasaulyje, kuris formavo visuomenių kultūras, žmonių bendravimo būdus ir formas.

Iki šios dienos, mes, 5 tikro alaus mėgėjai ir gerbėjai – šio žurnalo redakcinė kolegija – su nerimu stebėjome besiklostančią padėtį Lietuvoje, kai žmonėms į bokalus ir į galvas beatodairiškai pilamas neišraiškingo skonio, dirbtinai gazuotas, neišsiskiriančios gelsvos spalvos gėrimas, multimilijoninius pelnus žarstančių korporacijų vadinamas alumi. Mums skaudėjo širdį, kai smulkesni aludariai į bambalius pylė “kobras”, “uraganus anatolijus” ir “trigubus smūgius”.

Tuo pačiu, keliaudami po pasaulį, mes gėrėjomės alaus skonių, spalvų, aromatų įvairove, alaus gamintojų-entuziastų užsidegimu ir pasišventimu kokybei. Džiaugėmės tikro, gero alaus mėgėjų iš viso pasaulio sąmoningu nusiteikimu skleisti tikro alaus žinią, skatinti žmones pamėgti gerą alų, išmokyti mėgautis juo, galu gale gerti atsakingai.

Taigi atėjo ta diena, kai nusprendėme, kad ir Lietuvoje tikras geras alus turi teisę į pagiriamąjį žodį, užtarimą ir promociją. Todėl ir atsirado tikrasalus.lt.

Prieš paleisdami į dienos šviesą savo idėjas, įspūdžius ir pamąstymus, nemažai tarpusavyje diskutavome, koks yra tas alus, kuris vertas būti mūsų bokaluose, taigi ir pačiame bloge. Žurnalo pavadinimas tikrasalus.lt tikrai nereiškia, kad rašysime tik apie vadinamąjį “real ale” – anglišką tradicinį elį, kurio gerbėjai neabejotinai esame. Blogo puslapiai bus skirti bet kuriam geram alui iš viso pasaulio, pradedant čekiško stiliaus pilsneriais, skaidriaisias Miuncheno helles ir baigiant juodais britų salyno stoutais ir porteriais bei belgų vienuolių trippeliais ir quadruppeliais. Rašysime apie alaus vartojimo kultūrą, tradicijas, manieras. Bus alaus istorijos, nuotykių susijusių su geru alumi, ragautų alų aprašymų ir dar daug ko.

Turime pabrėžti, kad mes esame griežti kritikai to vadinamo alaus, kuris fabrikuose daromas “high gravity” būdu, spartinant jo brendimą ar alkoholio susidarymą (cukrumi), dirbtinai užpildant alų angliarūgšte, skiedžiant vandeniu ir pan. Kitaip tariant, mes – už tikrą gerą kokybišką alų, kurio apibūdinimą galime pasidalinti kartu su vyno entuziastais – fine beer!

Mes taipogi visus savo balsus atiduodame už D.Y.I kultūrą, tad be jokios abejonės dalinsimės su Jumis namudinės aludarystės, apynių auginimo ir kitos šeimyninės rangos laimėjimais ir pasiekimais.

Ir pabaigai. Skelbiame, kad nuo šios dienos pradeda gyvuoti Tikro Alaus Draugija, kuri ne tik žodžiais puoselės aukščiau paminėtas vertybes. Į ją kviečiamas prisijungti kiekvienas iš Jūsų!

Į sveikatą!

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

3 Responses to Tikram alui – dangus!

  1. Simas says:

    2008 02 27 įrašas Mart bloge buvo man kaip bokalas šalto “Kalnapilio” miegančiajam ant veido! Ačiū ir energijos šitame reikale jums visiems

  2. Vytautas says:

    Smagu, kad ši diena atėjo. Linkiu sėkmės rašant.

  3. Mamytė says:

    Aciu Dievui, o gal Biteiplius, kad pagaliau atejo diena (2008 10 09), kai as radau sita puslapi.