Ech tie amerikonai! Visko pas juos turi būt daug. Jei meilė Obamai – tai tiesiog per kraštus alaus puta liejasi, jei neapykanta Bushui – tai karšta smala pilasi. Jei pusryčius kavinėj gamina – tai trims dienoms pavalgyti, o jei suši vakarienei – tai rulonai kaip batonai.

Kažką panašaus galima pasakyti ir apie alų. Daugiau, žinoma, laimei nei nelaimei…

 Ne, negalima piktžodžiauti ar kitaip varyti Dievo į medį! Tiktai LAIMEI!

Bičiulis Gedas, pravedęs mus nuostabiais MoMA ir Metropolitan meno takais, netruko užrodyti ir Brooklyno alaus klodų. Skubu pasakyti, kad geriausiose amerikietiškose tradicijose, nuo alaus įvairovės tenai raibo akys. Įsisisukęs į Park Slope, Brooklyne esančią Bierkraft parduotuvę, tiesiog nežinojau, už ko čia pirmiausia griebtis. Lentynų lentynos įvairiausio pasirinkimo – nuo labiau tradicinio, bet tuo pačiu puikaus Brooklyn Lager iki sezoninio moliūgų alaus, nuo gerai žinomo Sierra Nevada Pale Ale iki reto, kur nors Oregone daryto, geueze style lambiko. 

Bierkraft lentynos

 Asortimentas

Asortimentas

Na, neilgai delsęs ėmiau sau komplektuoti vakaro degustaciją. Nelengvas darbas, pasakysiu. Išsirinkti iš gal tūkstančio rūšių buteliuose, o dar gal 20 rūšių pilstomo – tikrai ne mano ištr0škusiai gerklei. Todėl viskas buvo daroma labai mokslišku atsitiktinio pasirinkimo būdu. Burtas buvo mestas, beliko sulaukti vakaro.

Dabar paaiškinsiu apie dar vieną amerikietiškos tradicijos aspektą aluje. Be tos nesuskaičiuojamos daugybės rušių, amerikietiškas alus pasižymi ir maksimaliai išryškintomis skonio savybėmis. Pavyzdžiui, jei alus apyningas, tai apyniai per ausis muša. Jei su prieskoniais – tai kokie nors  moliūgai tiesiog noksta burnoj, o vanilinės pupelės nosyje žydi. Jei salyklas aluje pirmauja – alus saldus kaip medus. Nekalbant jau apie stiprumą. 6 laipsniukai – žemiausias savigarbos lygis amerikietiškam craft beer.

Degustacija

Hopback

Tęsiam

oh yes

(Tik nesuprantu, kodėl jie tada tuos buteliukus savo po 10 oz pamėgę).

Nu vienu žodžiu degustacija įvyko ir pavyko. Tarp daugybės alaus butelių, o vėliau kelionių, miestų ir naujų išgertų alaus butelių, pasimetė mano degustacijų užrašai, tai per daug nedaugžodžiaudamas galiu pasakyt tik vieną – “God bless America!” 

Barman

Ir aš tikrai turiu tai omeny. Kad ir dėl to barmeno bare “The Gate” 5-ojoje Park Slope Aveniu, Brooklyne.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

2 Responses to Alaus impresijos. New York

  1. mart says:

    tai kurie alus labiausiai patiko galu gale? is tiek isragautu, tikrai kazkas turejo uzgriebt ir nepaleist:)

  2. kontekstas says:

    Žinant, kad man patinka apyningi alūs, tai visi amerikoniški IPA buvo labai skanūs. HopBack pale ale buvo labai neblogas, tačiau gal kiek mažai balanso jame – kaip liudija pavadinimas, apyniai all over around :)
    Lagunita IPA, Goose Island Pale ale, to name a few. Patiko Anchor Porter – labai smagus balansas, toks pilnas, beveik juodos spalvos, tačiau lengvai geriamas, gulp gulp gulp gulp aaahhh :)
    Apie kitus vėliau :)