quinoauncookedAr teko girdėt apie quinoa (skaitosi “kynva”, lietuviškai dar vadinama “bolivine balanda”) alų? Arba apie pačią quinoa?

Prieš metus nebuvau girdėjęs ir aš, bet šiemet kelionės po Peru metu, teko susipažinti su šia grūdine kultūra (dar vadinama “Inkų ryžiais”), kuri ten gana populiari. Ji ypač maistinga, auginama ir naudojama maistui Pietų Amerikoje ir Afrikoje jau daugiau nei 6 tūkstančius metų. Iš jų paruoštą quinotto (kažkas panašaus į risotto) renkuosi šių metų firminiu patiekalu.

quinoa_beer1Jei jau galima valgyti, tai gal galima ir alų iš jos išvirti? Trumpa paieška atskleidė, kad taip! Dar 2002-ais metais Henrique Kabia iš Zambijos kartu su belgų aludariais ištobulino iš prosenelių paveldėtą quinoa alaus receptą (istoriją apie tai galite paskaityti čia) ir dabar jis šį alų gamina kartu su belgų darykla Van Steenberge, Mongozo (afrikiečių kalba tai reiškia “į sveikatą”) vardu. Be quinoa, Kabia dar siūlo alų iš kokoso, bananų, palmių riešutų ir mango. Išsamesnė šio alaus istorija Beer Activist bloge.

Labai apsidžiaugiau, nesenai aptikęs, kad quinoa jau galima įsigyti ir Lietuvoje, parduotuvėse “Sveiki produktai“.

– – –

Ever heard about quinoa? Even better, quinoa beer? I got to know this grain culture during this year’s trip to Peru and it’s been a fantastic discovery to me – try quinotto made from this grain (also known as “Inka rice”) and you’ll know why.

It has been cultivated and consumed by indigenous cultures of South America and Africa for more than 6000 years. Recently an african brewer Henrique Kabia started brewing this and other exotic beers technology for which he inherited from his ancestors. The beers, made under name Mongozo (“cheers!” in African) with a Belgian brewery Van Steenberge, include quinoa, banana, coconut and other beers. Read more of the story at Beer Activist blog.

(Let me know if you can find where to buy it!)

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

3 Responses to Quinoa alus – quinoa beer

  1. Boak says:

    I’ve seen Mongozo in quite a few beer shops in the UK…unfortunately, the coconut beer is the worst beer I’ve ever drunk. Nice idea, shame about the execution!

  2. ramtyns says:

    Too bad.. is quinoa beer as bad as coconut one?

  3. […] vaizduotėje išradus naują alaus rūšį, netrukus paaiškėja, kad tokia jau egzistuoja (pvz. quinoa alus). Buvo laikas, kai mano galvoje sukosi ir alaus iš kokos lapų idėja. Žinot, tai toks šventas […]