Šios dienos “Lietuvos ryto” numeryje UAB Ponoras užsakymu pasirodęs straipsnis “Chodovar” alus pripažintas skaniausiu čekišku alumi” ne tik nudžiugino, bet ir pažadino “žurnalistinį ” įtarimo jausmą… Ir tikrai – patikrinus šaltinius, biržiečių komunikatoriai tvirtai žengia mūsų didžiųjų aludarių nueitu “pusiau tiesos”, o kai kur ir visai melo sakymo keliu…

Už teisybę kausis Holešovicų lūšis

Už teisybę kausis Holešovicų lūšis

“Kasmet vykstančiame pagrindiniame Čekijos alaus čempionate Budejovicuose “Chodovar Cerna” alus žurnalistų ir autoritetingos komisijos buvo pripažintas 2009 metų skaniausiu čekišku alumi, o “Chodovar Skalny Lezak” taip pat užėmė pirmąją vietą “Lager” klasėje”, – pajuodintomis raidėmis skelbiasi “Chodovar” ir “Ponoras” reklaminiame straipsnyje.

Taip! Kasmetinis konkursas “Pivo České republiky” Česke Budejovicuose tikrai įvyko, ir jau tryliktą kartą. Tai – gerai žinomo, tradicinio alaus festivalio dalis (Na, tokie ten vyksta kiekviename mieste, bet Budejovicuose – tikrai didelis).  Čekijos žiniasklaida iškilmingai paskelbė jo rezultatus. Taigi, alus buvo įvertintas net trylikoje kategorijų.  Cituojame  nugalėtojus:

 • Světlé výčepní (šviesi pilstoma “desitka”) – Tas (Pivovar Černá Hora)
 • Tmavé výčepní (tamsi pilstoma “desitka”) – Zámecké černé (Rodinný pivovar Chodovar)
 • Světlý ležák (šviesus lageris) – Czech Rebel Beer (Měšťanský pivovaru Havlíčkův Brod)
 • Tmavý ležák (tamsus lageris) – Ferdinand (Ferdinand, pivovar Benešov)
 • Ležák premium (“premium” tipo lageris)- Holba Premium (Pivovar Holba, Hanušovicé)
 • Světlý speciál – (nestandartinis šviesus) Baron 15% (Pivovar Svijany)
 • Tmavý speciál – (nestandartinis tamsus)  Svijanská kněžna (Pivovar Svijany)
 • Nealkoholické – (bealkoholinis) Bernard Free (Rodinný Pivovar Bernard, Humpolec)
 • Se sníženým obsahem cukru (mažiau cukraus)- Rohozec Skalák (Pivovar Rohozec)
 • Kvasnicové – (mielingas) Kvasničák (Pivovar Svijany)
 • Světlé z minipivovaru (mikrodaryklų šviesus) – Pašerák 13% (Minipivovar Železná Ruda)
 • Tmavé z minipivovaru – (mikrodaryklų tamsus) – Dobřanská hvězda 14% (Minipivovar Modrá hvězda Dobřany)
 • Polotmavé – (pustamsis / dunkelis) Sedm kulí (Ferdinand, pivovar Benešov).

Šaltinis:kamnapivo.sk


Pala pala, o kaip su išgarsinta “pirmąja vieta “Lager” klasėje”??? Taip, pasirodo-  buvo ir keturiolikta premija, ir ją tikrai gavo “Chodovar skalní ležák”, tik ta premija vadinasi “Novinářské pivo 2009″…arba “Žurnalistų alus 2009”. Na, žinant žurnalistus (pavyzdžiui, mūsų blogo), juos neabejotinai automatiškai galima pavadinti “ir autoritetinga komisija”. Juokaujame, žinoma.

Tada kas su antrašte “pripažintas skaniausiu čekišku alumi”? Kaip skelbia pačių čekų antraštės, į tokį titulą greičiausiai pretenduotų nugalėtojas “Ležák premium” klasėje arba Moravijos prieškalnuose įsikūręs Holešovicų bravoras. Įkurtas 1874 prie Jesenicų kalnų, jis daugiau garsėjo alumi “11° Šerák”. Be abejo, į tokią skambią antraštę kaip “skaniausias” norėtų pretenduoti ir 3 kategorijas laimėjusi Svijanų alaus darykla, ar 2-ose nugalėjęs “Ferdinandas” iš Benešovo.

Beje, nelabai realybę atitinka ir sakinys “skaniausiu čekišku alumi šio gėrimo gerbėjai nuo birželio pabaigos jau gali mėgautis ir Lietuvoje”, kuris turėtų skambėti “Žurnalistų nuomone, skaniausiu čekišku alumi, kuris pagal licenciją atgaminamas ir Lietuvoje…”. Ar jis tada išliks toks pat skanus, spręsti jums :)? O štai savo pergalės proga “Chodovar” tikrai galėtų savo čempionišką “výčepní desitka” atgabenti paragauti į Lietuvą, nes čia pilstomas daugiau stipresnis tamsus alus.

Pačio konkurso kompetencija abejoti neverta, nes jame tikrai dalyvavo apie 40 alaus daryklų iš visos Čekijos (ir Slovakijos), konkursui pateikę net 180 rūšių alaus. Apžvalgininkai pabrėžia, kad jame nedalyvauja praktiškai tik didžiausieji, kaip Budvar, Prazdroj ar Staropramen, gal bijo apsijuokti. Pažymėtinos ir mažiausioms alaus darykloms skiriamos premijos. Tai labai prisideda prie regioninio turizmo skatinimo (pagalbai galime pasakyti, kad Železna ruda ir jos bravoras yra Šumavos regione, o Dobřany ir “Mėlynoji žvaigždė” – prie Pilzeno).

Tačiau reklaminio straipsnio sakiniui “pagrindiniame Čekijos alaus čempionate” turbūt gerokai pasipriešintų konkuruojančio konkurso “České pivo 2009” rengėjai. Degustaciją jis tradiciškai organizuoja net dvi dienas Velke Popovicų darykloje (geriau mums žinomu iš prekės ženklo “Kozel”), apsiriboja tik 4-5 kategorijomis ir skelbiasi “vieninteliu, kurį remia Čekijos alaus bravorų ir salyklo daryklų sąjunga“. Galbūt jame dalyvauja ir didieji. Šiemet konkursui pateiktas 59 alus, kurį vertina 21 degustatorius, o pagrindinis prizas bus įteiktas tik rugsėjo 25-ąją Prahoje, Švento Vaclavo čekų alaus šventės metu.  Dar galite suspėti..!

Na zdraví!

Panašūs įrašai:

 

8 Responses to Chodovar reklamą pradeda nuo “pusiau tiesos”

 1. ramtyns says:

  Geras postas, įdomu buvo pasiskaityt kas Čekijoj vyksta. Žinosiu ir kokio alaus ieškot paragaut kitą kart kai ten būsiu.

  O dėl Chodovar/Ponoro, tai gaila, kad ši alaus darykla pradeda veiklą nuo tokių pat informacijos manipuliacijų, kaip ir didžiosios. P. Kuisys užsidirbo riebų minusą. Mažųjų daryklų kapitalas – reputacija.

 2. murkalus says:

  nežinau ar jie stebi tikrasalus.lt publikacijas, todėl nuorodą nusiunčiau tiesiai…lauksiu skambučio, ten geri pažįstami

 3. Ciobiskis says:

  Ajo…! Pasirodo lietuviškieji Chodovar atstovai sėkmingai jau visą kompaniją “Čekiškas alus Nr.1” perkelė ir pvz į “Čili” meniu.

  Na, kad šis ženklas uždėtas tik ant juodo alaus tai viskas teisingai, copy kažkaip neatsirado istorija apie “pirmąją vietą “Lager” klasėje”. Kitas dalykas, kodėl jie “černe” alų vadina “cerna” – penkių raidžių žodyje darydami dvi gramatines klaidas? ir kodėl jei medalis duotas už pilstomą alų (vyčepny), aš jį geriu iš butelio…?

  Užtai sublizgėta kuriant padėkliuką. Aversas viskas ok, aišku “iššskirtinis čekiškas alus. čekiškas alus nr. 1” (Česke pivo geografinė esmė jau mūsų nagrinėta ne karta, beje dar iki atsirandant Ponoro/Chodovaro dylui)… ir “Pivo roku 2009” medalis… nu tarkim čia tamsaus alaus padėkliukas.

  Užtai kita pusė pritrenkia… Ponas Kuisys (aš tikiu kad čia jis prikišo nagus:) privatizavo… Šveiką… Tekstas kala: “Kai baigsis karas, aplankyk mane smuklėje. Kasdien ten būna skandalų, o jei jau bus labai ramu, tai mudu ką nors suorganizuosime.” Ir Šveikas…

  Dar geriausia kad paimta ir @#$! naudojama originali Jozefo Lados iliustracija, tik konvertuota – ty balta juodame fone, o ne juoda baltame. Va čia tai asociacijos kūrimo gebėjimai! Negirdėjau kažkaip, kad Šveikas būtų buvęs Chodove ir maukęs tonykštį tamsų alų nr,1 geriausią Čekijos alų, reiks pasitikslinti turimam tomelyje…

 4. operos solistas says:

  Gerbiami “Tikras alus” gurmanai – ar nebus taip, kad visiems mūsų aludariams įsigalios patarlė – “kol tyli – tol geras, kai prabyla – ausys linksta”?

  Ar ne per greitai romantizmo dvasios viltys žlunga dėl “Ponoro” produkcijos?

  Perfrazuočiau gerb. ramtyns mintį “Mažųjų daryklų kapitalas – reputacija” į “Mažųjų daryklų kapitalas – gebėjimas patylėti…” :)

  Kuo mažiau šneki, tuo mažiau nusišneki, ar ne taip? :)

 5. saralius says:

  “Kai baigsis karas, aplankyk mane smuklėje. Kasdien ten būna skandalų, o jei jau bus labai ramu, tai mudu ką nors suorganizuosime.”
  si sakini Sveikas saukia Vodickai ir pastarajam uzklausus koks toj smuklej alus, Sveikas susunka: Velkopopovicu!

  berods sia knygos vieta sie nenaudeliai privatizavo :)

 6. ramtyns says:

  Na, dėl Ponoro produkcijos kol kas viltys nežlunga – alus kaip buvo, tai lieka pakankamai geras. Kitas reikalas, marketingas, čia ne tai kad viltys, o kaip tik nuogąstavimai buvo išreikšti pačioje pradžioje, kalbant apie galimą Kuisio “įnašą”. Akivaizdu, kad aludariai čia vargu ar kuo dėti, jiems greičiausiai pasakyta – dirbkit, o mes jau dainuosim ir alų parduosim:)

 7. Ciobiskis says:

  Tikrai!

  Šveikas kviečia apsilankyti po karo, šeštą valandą ne šiaip aludėje, o konkrečiai “U kalicha” Na Bojišti gatvėje, Vinohraduose Prahoje. Beje ši aludė veikia iki šiol: http://www.ukalicha.cz

  Bylo slyšet z druhe rady baraku hlas Vodičky:
  “Švejku, Švejku, jaky maji pivo “U kalicha”?

  A jako ozvena ozvala se Švejkova odpoved: “Velkopopovicky”!

  “Ja myslel, že smichovsky! [t.y. Staropramen]” volal zdalky saper Vodička.

  “Majy tam taki holky!”, kričel zezdola Švejk…

 8. Viedras says:

  nupirkau “chodovaro” (3 rusiu) nuveziau draugeliui cekui ir paklausiau ar toks turi but cekiskas alus….
  atsakymas buvo ” kunda” kam idomu issiverskit su google translate