Jau anksčiau esu bandęs į atskirus postus surinkti ir trumpai apžvelgti savaitės ar mėnesio naujienas, blog postus ar PR skiedalus. Tokia apžvalga manau leidžia geriau pajusti scenos pulsą, o ir periodinis nuorodų apsikeitimas tarp blogerių turi pliusų – taip atskirų blogų skaitytojai lengviau suseka kas ką rašo, ir tie postai gauna daugiau dėmesio. Štai ką užmačiau per paskutines kelias savaites:

IMG_20130402_192743

Viena iš (praėjusios žiemos) naujienų – Būtautų dvaro bock’as Madona.

 • LT blogeriai daugiausia mėgsta pasyvesnį dalyvavimą, rašydami alaus apžvalgas. Bene produktyviausi čia du: Modestas, aprėpęs įdomiausią metų naujieną – Dundulio IPA, taip pat Vilkmergės proginįLeičių Baltų, Vasaknų dvaroKalnapilio Grand Select; bei Pingvi su savo gausią craft ir pramoninio alaus gamą aprėpusiomis apžvalgomis 1 ir 2.
 • 3802-1-Logo-Galutinis-be-fono-200Artėja alaus renginiai: Latvijos alaus festivalis (05.24), Amatų, muzikos ir alaus šventė Pakruojo dvaro parke (08.02) ir mūsų draugų iš Belgijos alaus entuziastų Bierpalieters organizuojamas vienas keisčiausių nišinių alaus festivalių – jau 22-asis spontaninės fermentacijos alaus savaitgalis Buggenhout, Belgijoje (05.25-26). Daugiau apie renginius – TAD kalendoriuje dešiniame blogo stulpelyje.
 • Tyliai Kaune atsidarė nauja alaus vieta, pretenduojanti į sunkiausią pavadinimą – Alaus Kultūra & delicatessen ÖL (Laisvės al. 61). Apsilankyt atidaryme teko, ir nudžiugt aptikus ten eilę naujai įvežto, įdomaus amerikietiško craft alaus (kaip antai Lagunitas), tačiau visi pateikti buteliniai alūs buvo šilti… tikėjausi kad tai apsirikimas per skubėjimą, bet iš vėlesnių draugų atsiliepimų susidaro įspūdis kad būtent šilto alaus delikateso revoliuciją mums ant padėkliuko nori atnešti ši keista vieta…
 • Kol Lietuvos importuotojai snaudžia arba volioja tik jiems suprantamas “revoliucijas”, padedami būtent Latvijos craft alaus importuotojų, tokių kaip ALEhouse ir Alus Salons, LT blogeriai pagaliau atranda ir pasaulinę craft alaus sceną – Beergeek.lt rašo apie savo trumpą vizitą Latvijon. Modestas parsivežė keletą amerikietiškųjų, tame tarpe Flying Dog ir Founders legendų, o PingviBeergeek – Lagunitas.
 • Iš “Atviro alaus taurės” pakeitusi pavadinimą, Aludarių taurės 2013 pretendentus komisija vertins ir paskelbs nugalėtojus 2013 gegužės 11 d. Šiemet 21 stiliaus kategorijoje rungsis 75 pateikti egzemplioriai.
 • Iš paskos paknopstom į vagoną bando šokti ir pramoniniai aludariai, štai ŠUA Utenos padalinys gegužės 17 skelbia… “nacionalinį alaus egzaminą” (sic!) Chaltūra pamokys kultūros?
 • dziuljetaGytis aprašė, kaip Džiuljeta Armonienė – mano galva bene vienintelė įdomi asmenybė visoje LT pramoninio alaus scenoje, pasirodo besekanti namudinių aludarių judesius ir per savo korporatyvinį blogą sutikusi pasidalinti ŠUA kvietinėmis mielėmis naminiams eksperimentams.
 • Žiniasklaidoje istorijos apie tai, kaip po Galadausko ir Matulo suktinio kaimas nuo pigaus alaus pereina ant pigvynio ir apie mažųjų aludarių revoliuciją Lietuvoje.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

5 Responses to Interneto purslai (scenos apžvalga) – 2013-05-06

 1. Gytis says:

  Aludarių taurės finalas vyks Alaus namuose. Apie 16 val tikimės jau žinoti nugalėtojus kategorijose, o 18.30 turėtų paaiškėti nugalėtojas, kuriam atiteks pagrindinis prizas – šių metų Aludarių taurė http://www.atvirasalus.lt/forum/topic.php?id=329

 2. Arnis says:

  Pas ÖL man buvo atvirkščiai (tiesa, buvau tik kartą) – sakė neimkit iš lentynos, atnešim šalto.

 3. Paulius says:

  Ne “Pingvi – Lagunitas”, o beergeek – Lagunitas :)

 4. Vidma Alutis says:

  Pakruojo alaus šventės informacija po truputį dedama čia: http://www.alutinis.lt

 5. Darenkas says:

  tarp renginiu nebuvo paminetas “Guobalynas 2013” kuris vyks birzelio 29-30d.