Atėjus rudeniui, ateina ir geriausias alaus ragavimo sezonas, tikiuosi rasti laiko ir dažniau apie tai brūkštelti.

Pamenu prieš eilę metų, kai Lietuvoje buvo sunku rasti tikro alaus, netgi Guinness alaus ieškodavome su žiburiu, ir bent jau iki soties jo prisiragaudavome keliaudami užsienyje. Tai pavyzdys komercinio, meinstryminio ir visgi kokybiško bei puikaus skonio alaus (žinoma su salyga, kad jis gerai išlaikytas,  neperšaldytas ir teisingai įpiltas).

Tada vis kildavo diskusijų, ar Lietuvoje pilstomas tas pats Guinness kaip ir Dubline, kuris skanesnis ir t.t. Kartais diskusijos nesibaigdavo, kol nesibaigdavo ir alaus statinė.

Dabar galiu pasakyt štai ką – skaniausias mano ragautas Guinness -Malaizijoje!

Tiesą sakant, atsidūręs Georgetown uostamiestyje Penang saloje, pirmiausia buvau užvaldytas erdvių, azijietiško kosmopolitinio bruzdulio, post-kolonijinės architektūros (miestas įtrauktas į Unesco paveldo sarašą), ir neįtikėtinos virtuvės, kurioje persipina malajietiška, indiška, musulmoniška, kinietiška, tailandietiška ir kitos virtuvės į margą ir spalvingą fusion.

Visgi dar nebuvo tokio miesto, kuriame neatsidurčiau aludėje, o Georgetown’e jų netrūksta. Tai ne taip jau ir įprasta, turint omeny kad Malaizija – musulmoniška šalis (tiesa, vietinis islamo “brandas” laikomas vienu draugiškiausių pasaulyje).

Be įprastų lagerių (šiame mieste karaliauja Carslberg’as), airiškoje aludėje aptikome Paulaner kvietinį bei klasikinę ir mums gerai pažįstamą Guinness versiją. Šio skonis toks pats, tad gal ir būčiau nesužinojęs didžiosios paslapties, jei charizmatiškasis bolywood-meets-rasta bičiulis Sir Jim, padėjęs mums tvarkytis vizos dokumentus, nebūtų leptelėjęs: “vienintelis Guinness vertas dėmesio – Malaizijos gamybos, buteliuose”.

Suintriguotas, nusipirkau jau pirmoje parduotuvėje ir čia pat pokštelėjau. Sodrus, tirštas, turtingas ir stiprus skonis tik iš tolo priminė savo europinį brolį. Maloniai nuteikė degintų miežių ir karčiųjų apynių skoniai, likę ilgai ir maloniai suktis gomuryje. Butelio užrašas – “Guinness Foreign Extra Stout”, stiprumas 6.8% ABV, gaminamas Malaizijoje. Išties tai iš Dublino atplukdomas apyniuotas, nefermentuotas salyklo ekstraktas, kuris vietoje sumaišomas su vietiniu salyklu ir fermentuojamas. Foreign Extra Stout gaminamas bei parduodamas ir Afrikoje, Karibuose, Azijoje, beje skirtingo stiprumo – nuo 5% Kinijoje iki 8% Singapūre.

Foreign Extra Stout savo stiprumu yra bene arčiausiai originaliai Guinness versijai, gamintai Dubline XIX amžiuje. Foreign Extra Stotu gamybos metu netgi specialiai maišomas su nedideliu kiekiu prarūgusio stauto – kaip anais gerais laikais.

– – –

Finally having a chance to try Guinness Foreign Extra Stout – in Malaysian Georgetown (Penang). In Malaysia it’s brewed to 6.8% ABV and is rich with taste, quite bitter from roasted grains and hops. This seems to be the version most close to how it was brewed back in the days in XIX century.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

9 Responses to Jurgio mieste radau geriausią Guinness

 1. kontekstas says:

  Tikiuos parsiplukdei ir pas save į salą kokį buteliuką?:)

 2. ramtyns says:

  Bijau, kad iš to ką parsivežiau ir liko tik… buteliukas. Tuščias. Bet pala, nulėksim į Irish Tropical Murphy, kas žino ką ten rasim:)

 3. G.V. says:

  Yra dvi vertos dėmesio Guinness versijos – Guinness Special Export Stout ir Guinness Foreign Extra Stout.

  Guinness Special Export Stout parduodamas Belgijoje ir Olandijoje. Man tai vienas geriausių stout’ų. Dar kai darėte Tikro Alaus prezentaciją Briuselyje, bandžiau Kontekstui šito Guinness’o įsiūlyti, bet jis mandagiai atsisakė :)

  O Guinness Foreign Extra Stout teko praeitą savaitę paragauti Prancūzijoje – netikėtai jo užtikau Dijon’e parduotuvėje stoties rajone. Irgi patiko. Tik nepažiūrėjau kur jis buvo pagamintas.

 4. ramtyns says:

  Aha aha kažką per miglą pamenu Briusely, kad akyse lyg sušmėžavo tada butelis Guinness’o. Tai Gundai, kitą kart man pasiūlyk;)

 5. kontekstas says:

  Gundai, savo garbei turiu pasakyti, kad buvau tada išgėręs ne daugiau kaip 6 sabonines bonkes belgiško, tai gal galėjau ne visai adekvačiai sureaguoti į tavo pasiūlymą, dėl ko apgailestauju:)) Kitą kartą pasitaisysiu:)

 6. ramtyns says:

  Beje, tavo pristatyti legendinio Westvleteren buteliukai dar tebebręsta rūsyje, saugom kokiam rimtam Tikro Alaus jubiliejui

 7. G.V. says:

  Na, aš po to puikaus renginio Briuselyje, pramiegojau savo traukinio stotelę, ko pasekoje teko namo trim valandom vėliau atsirasti :(

  O Westvleteren dar turiu keletą dėžučių rūsyje! :)

 8. […] minėjau Foreign/Extra Stout, dėl kurios net nesu tikras, ar tai tikra kategorija. Jei taip, tai jon […]

 9. murkalus says:

  Gerus prisiminimus sukėlėt! Pernai Honkonge ko gero vienintelis lengvai gaunamas padorus alus, būtent tas pats, iš Malaizijos… Tik vietiniai kažko nelabai jį mėgo, daugiau juodieji prie metro įėjimų… Man tarp kiniškų ir korėjietiškų beskonių buvo atgaiva.Pavyzdžiai:
  http://www.biteplius.lt/lt/2content.diary_view_my/2065407-=(363193310?PHPSESSID=9a3b59db4c762d5743aa378cc2e9a94b
  http://www.biteplius.lt/lt/2content.diary_view_my/2072170-=(1994400277?PHPSESSID=9a3b59db4c762d5743aa378cc2e9a94b