verpetai flayerisFestivalius ne tik miestai moka švęst  (o gastro-festivaliai mieste dažnai gan primityvūs, vis prieš akis iškyla “Europos kulinarijos” dienos Vilniuje, kuriose sužinojome, kad visos Europos virtuvės garsėja… dešrelėmis su kopūstais ir Švyturio eurolageriu).

Štai Varėnos kino ir menų festivalyje “Verpetai” (vyksiančiame Lapkričio 25-28) be turtingos kultūrinės ir muzikinės programos, bus ir tikro alaus veiksmas:

Lapkričio 28 d., Varėnos kultūros centre (J. Basanavičiaus g. 2)
Nuo 12 val. – Tikro lietuviško alaus paroda – degustacija. Paskaitos, diskusijos, filmai apie alų ir jo gamybą.

Panašu, kad šitą reikalą kuruos Vilniaus “Alaus namai”, kurių “karčiama” turėtų veikt iki paryčių.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

3 Responses to Varėnoje lapkritį – tikro lietuviško alaus paroda–degustacija

 1. Zwerakas says:

  tu teisus martynai, alus bus is ALAUS NAMU (Varniukai, Jovarai ir Rinkuskai), o paskaitas skaitys ir filmus rodys ALAUS BROLIJOS ir ALUTIS.LT kolektyvas. Sudarysiu siandien grafika kuria valanda kas bus rodoma ar skaitoma, papostinsiu poto cia ir visur kitur! tik vakar is alaus tevynes egipto gryzau, tai ir uztruko biski organizavimas…

 2. Zwerakas says:

  VERPETAI (alaus programa)
  2009 11 28 – Varėnos kultūros rūmai

  12:00 Geriausių pasaulio alaus reklamos klipų retrospektyva. Iš asmeninių Vidmanto Laurinavičiaus ir Povilo Mikalajūno kolekcijų. Diskusijos prie alaus bokalų (pristato ALUTIS.Lt).

  14:00 Filmo „Beer wars“ (USA, 2009), pasakojančio apie alaus karus tarp mažų ir stambių aludarių JAV apžvalga, ištraukų peržiūra (anglų k.), diskusija apie smulkių aludarių engimą Lietuvoje ir užsienyje (pristato ALAUS BROLIJA).

  15:30 Geriausių pasaulio alaus reklamos klipų retrospektyva (pristato ALUTIS.Lt). Iš asmeninių Vidmanto Laurinavičiaus ir Povilo Mikalajūno kolekcijų. Diskusijos prie alaus bokalų.

  16:00 Prie diskusijų stalo – atsakymai į klausimus apie ALAUS BROLIJĄ, naujų narių verbavimas, artimiausių planų pristatymas.

  17:00 Filmas „Kentish Harvest“ (USA, 1947 m.), anglų k., apie alaus apynių auginimą tradiciniu senoviniu būdu (pristato ALAUS BROLIJA). Filmą lietuviškai komentuoja Vidmantas Laurinavičius.

  17:20 TV.Alutis.LT pristato kroniką „Naminio alaus gamyba Lietuvoje“. Kronika pasakoja apie alaus gamybą Panevėžio rajone, kalba aludaris Juozas Navickas.

  17:30 Diskusijos prie alaus bokalų apie tradicinį alų. Mini paskaita apie tradicinį kaimišką tekintą ir keptinį alų, jo skirtumus nuo šiuolaikinių technologijų (su skaidrėmis). Atsakymai į visus rūpimus klausimus apie alų.

  18:30 Geriausių pasaulio alaus reklamos klipų retrospektyva (pristato ALUTIS.Lt). Iš asmeninių Vidmanto Laurinavičiaus ir Povilo Mikalajūno kolekcijų. Diskusijos prie stalų su alaus bokalais, alaus ekspertai atsako į rūpimus klausimus.

  Nuo 12:00 iki naktišokių pabaigos pristatomas tikras lietuviškas alus – pilstomas VARNIUKŲ, JOVARŲ ir RINKUŠKIŲ, kažkiek rūšių buteliais. Puslitrio kaina 4,50 Lt. Dalinamos skrajutės, bukletai, kita informacija apie lietuvišką alų.

  SVARBU! Visos paskaitos, filmai ir alus skirti tik asmenims, vyresniems nei 18 metų.

 3. krokyto says:

  reikės būtinai sudalyvauti parodoje-degustacijoje :) teks paragausiu tikro lietuviško skanaus alaus.