Vasara jau gerokai persirito į antrą pusę, tad nutarėm pasidžiaugti savo apynių, apie kurių sodinimą rašėme, progresu. Sprendžiant iš atsiliepimų, tas progresas ne visur yra vienodas, tačiau svarbiausia, kad jis yra. Taigi, kokias tarpines išvadas galim daryti?

Turim pasidžiaugti angliškais Prima Dona apyniais, kurie prigijo ir sulapojo. Šiek tiek glumina džentelmenai Golden Tassels, kurie suskubo pasidabinti auksu, tačiau stiebtis į viršų neskuba, daro tai labai pamažu. Džiugu, kad nudžiūti – taip pat nėra jų tikslas.

Dūdiškių plantacijoj neišsaugojom Aromat Polesja sodinukų. Matyt, jų pačių lepumas, padedant kurmiams, padarė savo.

Užtat akį džiugina Marynka, Fredos Taurieji ir Žateco Žalieji apyniai. Pasistiebę jau gerus tris metrus, drąsiai kopia ant kluono stogo. Manau iš jų šiemet ir tikėsimės pirmųjų spurgų.

O dabar foto-medžiaga iš Dūdiškų.

Marynka, Freda ir Žateckis

Prima Dona

Marynka lipa ant stogo

Ką pasėjom, tą ir pjausim

 

Laukinukai apyniai – kas būna, kai netrukdai

 

 

Panašūs įrašai:

9 Responses to Apynių progresas

 1. ciobiskis says:

  Pas mane Fredą ir Marynką sugriaužė kurmiai (ar tai kirstukai?), ukrainietiškas Žatecas prasikalė, bet svaiginančių aukštumų nepasiekė. Galbūt tikrai geras sprendimas sodinti prie tvarto sienos – čia ir atokaita, ir nuo stogo vandens nuvarva, ir virvutę parišti patogu. Del laukinių – tas pats, jai užpildžiau nuostabią dekoratyvinę sienelę…

 2. kontekstas says:

  Dėl tvarto/kluono sienos esu kartą pasigailėjęs, kad sodinau, nes esant stipresnei liūčiai vanduo stipriai varva nuo stogo, išmuša duobę ir apyniai styro baloj, kaip ryžiai. Išvengiant šios problemos teko įrengti šiokią tokią drenažo sistemėlę. Įrengus pasidarė optimalu – ir drėgmė laikosi ilgiau (aktualu buvo sausringais liepos ir birželio mėnesiais) ir ežeras netyvuliuoja. Jeigu rugpjūtis bus lietingas, tai drenažą reiks efektyvint.

 3. […] Tikras alus – geras alus Alus ne vanduo, kunigs ne piemuo « Apynių progresas […]

 4. marsav says:

  Na, gražu pažiūrėt!

  Dėl drenažo, tai tiesa, bent apie britiškus rašo, kad jie mėgsta drenuotą dirvą (tik kaip suprantu, tuom dar sodinant reikėjo pasirūpint, į duobę kokio stambaus žvyro priberiant).

  Beje, bičiulis, kuris sodino tuos pačius apynius kažkur kitur kaime, sakė, kad stiprus lietus ir kruša išlaužė juos..

 5. kontekstas says:

  Nelabai suprantu, kaip apynius gali išlaužyt, juos net dalgiu sunku įveikt :)

  Na nebent dar visai mažus įveikė.

  Drenažas čia gal per skambiai pasakyta, nuotekio griovys gal reikėtų vadinti :)

 6. Aivaras says:

  Pas mane Marynka, Žateckij Zelionij ir “Lietuvos krūminiai” apyniai be problemų peršoka 6m. Tad kitais metais patarčiau pasirūpinti ilgesnėmis atatampomis.

 7. kontekstas says:

  Aivar, tai jau pasirupinsim tikrai, tikėkimės šiais metais dar jų prireiks. Nes Marynkai jau dabar ant stogo pagalbą sukaliau.

  O žiemai juos kažkaip reikia ruošt specialiai?

 8. Aivaras says:

  Nuskinus apynius, palieku apie 2m ilgumo vijas tolimesnei vegetacijai.
  Vėlu rudeni nupjaunu, o vijas sudeginu.

 9. Berazumis says:

  gal kas planuojat ateinanti pavasari tureti didesni kieki Marynkos sodinuku (reiktu ~200 vnt). taip pat nupirkciau kelis Altos sodinukus

  Kontaktas:
  m.mikuciunas@gmail.com