Pagamintas triušis buvo sudorotas prieš spėjant jį nufotografuoti. Teko daryt retai pasitaikantį nusižengimą - talpinti rastą nuotrauką, artimiausią tikram vaizdui

Važinėdamasis po kalvotąją Žemaitiją, netoli Lenkimų aptikau ženklą “triušiena”, pasekęs juo – triušyną, jame – močiutę. Pastaroji prisistatė kaip “senė” (jos pačios žodžiai: “senė ką tik išsimaudė, senė nieka negird, senė tuoj paduos triušių”), ir papasakojo apie savo natūralų ūkį ir jame auginamą tūkstantį triušių. Malonu įsigyti produktą iš augintojų rankų.

Lenkimų ferma

Netrukus virtuvėje griebiausi darbo. Jei tik yra proga, gaminu iš alaus, prie alaus ar bent jau su alumi rankoje. Nusprendžiau palydėti žvėrelį į amžinus rupšnojimo plotus su belgišku alumi.

Triušienos galite rasti ir supermarketuose bei turguje, tinka ir šaldytas. Maniškis svėrė apie 1.5 kg, iš jo pavalgė 6 žmonės – su pakartojimu. Jei žvėrelis mažesnis, galite imti du, ir atitinkamai pakoreguoti ingridientų kiekius.

Sudėtis

300 g džiovintų slyvų be kauliukų, atmirkytų vandenyje bent valandą. Turėjau skanių prancūziškų slyvų su kauliukais (iš kito ūkininko Kretingoje), tai panaudojau jas, bet tiks bet kokios
75-100 g rūkytos šoninės, supjaustytos plonais griežinėliais
3 šaukštai miltų
druskos ir maltų pipirų pagal skonį
3 nedideli svogūnai, kapoti
2 mažos morkos, rupiai pjaustytos arba kapotos
2 česnako skiltelės, išspaustos
0.5 l belgiško rudo arba raudono alaus, galima naudoti ir kitokius trapistų, ar britišką elį, kuo pilnesnio ir sodresnio skonio. Naudojau La Trappe Quadrupel (10.5% ABV).
1-2 šaukštai acto – dar labiau sustiprinau “belgišką” akcentą gardžiu Lambic Kriek alaus actu, žinoma tiks tiesiog obuolių sidro actas
2 lauro lapai
2 gvazdikėliai
čiobrelių – ant palangės auga švieži, bet puikiai tiks ir džiovinti
1-2 triušiai (apie 1.5 kg), supjaustyti stambiais gabalais

Eiga

Reikės storo metalo katilo, bet pradinį apkepimą galima daryti ir storoje keptuvėje. Šoninę pakepinti ant vidutinės ugnies, kol išeis visas riebalas, tada šoninę išimti ir sudėti ant vaškinio popieriaus nuvarvėti.
Miltus sumaišyti su druska ir pipirais ir juose apvolioti triušio gabalus, tada po kelis gabalus dėti į šoninės riebalus ir truputį aprudinti iš abiejų pusių, laikinai padėti į lėkštę.
Į tą pačią keptuvę ar katilą sudėti svogūnus, morkas, česnaką ir pakepinti kelias minutes, kol suminkštės.
Jei kepėte keptuvėje, dabar laikas viską perkelti į katilą (katilą taip pat perkelti ant ugnies). Sudėti triušieną ir maišant, dar pakepti kelias minutes.
Tada nedideliais kiekiais vis įpilti alaus, leidžiant jam kiek pakaisti ir sutirštėti, kol bus supiltas visas.
Sumažinti ugnį, sudėti actą, lauro lapus, gvazdikėlius ir uždengus, leisti virti apie 40-45 min.
Tada sudėkite čiobrelius, slyvas, šoninę ir uždengę, dar leiskite troškintis 30 min., kol triušis bus visai minkštas.

Pabaigai

Šiam patiekalui reikia tikro, sodraus elio. Naudojau La Trappe Quadrupel, bet jaučiau kad jis buvo kiek saldokas – labiau būtų tikęs Dubbel. Originaliame recepte meldžiamasi Flandrijos Rodenbach alui (kuris neretai brandinamas ąžuolo statinėse), mūsų salygomis galima nesunkiai rasti trapistų ar belgiško stiliaus alaus. Iš britiškų turbūt siūlyčiau Fuller’s 1845, Breakspear Triple, stipresnius Whychwood. Kitą kart įdomumo dėlei naudosiu lambic arba vokišką rauchbier, iš lietuviškų turbūt galima būtų rekomenduot Būtautų tamsųjį (dar žinomą kaip IKI Gurmanų.)

Prie triušio galite pateikti mėgstamo garnyro – buvlių košės, orkaitėje apkeptų bulvių.

O štai prie kokio alaus patiekti šį patiekalą… pabandykite rasti savo derinį. Kiek bandėme, labai sodrus belgiškas konkuruoja su patiekalu, turbūt geresnis derinys su blonde, dubbel ar bruin.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

11 Responses to Receptas: triušis troškintas belgiškame aluje

 1. Artis says:

  Rodenbach’o 0.75L taroje galima rasti Beer Barel’yje. Nuostabus alus. Paskutiniu metu nemažai šaunių Belgiškų alų atsivežė.

 2. ramtyns says:

  Ačiū Arti už šią žinią, prie progos užsuksiu. Štai kuo man patinka blogas, kad iš posto apie triušį galima sužinot, kur įsigyt Rodenbach’o:)

 3. CinCas says:

  smagu matyti kad pagaliau ir actas “išėjo į trasą” :) laukiam žuvies recepto su juoju :)

 4. G.V. says:

  La Trappe – olandiškas alus! Bet gamintas belgišku trappist stiliumi. http://en.wikipedia.org/wiki/Brouwerij_de_Koningshoeven

 5. ramtyns says:

  Būtent, olandiškas, bet pagal stilių belgiškas. Tiesą sakant tai buvo vienintelis trapistų alus kurį galėjau rasti per 200 metrų nuo namų:)

  Iš Lietuvoje pasiekiamų, čia tiktų Maredsous, Affligem (šitie jau kaip ir iš Flandrijos), Chimay. Iš kitos serijos, jau galime įsigyti ir panaudti pvz. Lindemanns lambic ar kriek (šiuo atveju patiekalą galima būtų daryti su džiovintomis vyšniomis:).

 6. Artis says:

  Kuom patinka Belgija, tai būdamas šiaurėje jautiesi kaip Olandijoje, Pietuose kaip Prancūzijoje :) Beje, dėka šio blogo, šiais metais, antra karta, dalyvausiu “Weekend of Spontaneous Fermentation”. Labai jau patiko :) Gal yra norinčiu prisijungti? Festivalis vyksta gegužės 27-28. Bilietai į Belgija po 140 Lt(iš Kauno aerouosto pirmyn-atgal, neskaičiuojant lagamino mokesčio).

 7. ramtyns says:

  Arti taip, šiemet esu numatęs tame spontaniniame savaitgalyje apsilankyti.

  Tiesa, kaip tik tuo pat metu dar vyksta alaus festivaliai Čekijoje, Latvijoje ir Kopenhagoje:)

 8. G.V. says:

  Aš pernai norėjau tame Weekend of Spontaneous Fermentation festivalyje apsilankyti, bet nelabai tinkamas laikas buvo. Gal šiais metais pavyks.

 9. Artis says:

  Ramtyns, G.V., tikiuosi pasimatyti :) Pasimesti bus neimanoma, festivalis tikrai mazas, bet labai ispudingas, tiek skoniu prasme, tiek socialiniais rysiais. Garantuoju! Praejusiais metais apsistojome ¨horse riding school¨. Nuo festivalio apie 1.5 km pestute. Nakvynes kaina 20eur su pusryciais. Galiu persiusti kontaktus, rasykite pm (Ramtyns meila matys).

 10. audryla says:

  Grįžtant prie recepto…
  Paimprovizavau troškinimo aluje tema :-)
  Triušį pakeičiau jautiena, naudojau Rodenbach 0.75L, atsisakiau gvazdikėlių ir rūkytą šoninę pakeičiau alyvų aliejum…
  Gavosi nerealiai skaniai, dingo nuo stalo nerealiai greitai :-)
  aaa, tiesa… miltus naudojau tik pabaigoje, patirštinti padažą…

  • ramtyns says:

   Po tiek metų grįžau paimprovizuoti – Gubernijos Kunigaikščių davė reikiamą salyklo natą, džiovinti obuoliai ir svarainių cukatai bei razinos – masę ir rūgštelę. Čiobrelis nepamainomas.