Kuris alus buvo šios vasaros (naujas) alus?

Mano kuklia nuomone, tarp lietuviškų lygių nebuvo Kauno alaus “Žaliakalnio tamsiajam” (Maksimoje pardavinėjamas kaip “Gyvas“). Ši nedidelė daryklėlė be fanfarų ir cirkų tiesiog ir toliau gamina turbūt geriausią lagerį Lietuvoje (priešingai nei vasaros Inteligent Life numeryje rašė Egdūnas Račius, lageris nebūtinai automatiškai blogas alus – bet reikia sutikti, kad geras lageris – labai retas dalykas). Paradoksalu, kad supermarketuose šis alus pardavinėjamas praktiškai už centus (apie 1.70 Lt).

Iš užsienietiškų pilstomų Lietuvoje man šios vasaros alus bus buvęs Moreeke – Olandijoje pagamintas, belgiško stiliaus šviesusis. Tik 5% stiprume jis sugeba sutalpinti belgiško skonio turtingumą.

Įdomi šio alaus istorija. 90-taisiais į olandų rinką ėmė veržtis ir smarkiai populiarėti belgiškas Palm, daugelis olandiškų bravorų bandė tai sustabdyti, įvesdami naujas panašias savo alaus versijas. Moreeke buvo viena iš jų. Palm tapo dar godesniais ir ėmė žaisti su savo receptu, kaip ir dauguma didžiųjų – mažindami kaštus, prastindami kokybę. Rezultate  savo skoniu Moreeke pranoksta originalą.

Moreeke galima rasti tik poroje vietų Lietuvoje – Klaipėdos Rio Pub’e ir šiaip jau patetiškame RePUBlic Kaune. Ne aš vienas laukdavau, kol jo vėl užveš tinginiai distributoriai, o po dienos kitos bačka jau būdavo tuščia. Manau suprantate, kodėl apie šią mažą paslaptį netrimitavau anksčiau.

Ir trečias alus, kurį noriu paminėti – tai gueuze iš šeimyninės Girardin daryklos St. Ulrik’s Kapelle kaimuky. Statinaitę jo parsiskraidinome (su Ryanair!) iš festivalio ir jis vienos degustacijų metu ištirpo taip greit, kaip rugpjūčio rūkas. Rūgštus ir “sausas”, pikantiškas ir kvepiantis smagiais prisiminimais iš apsilankymo jų bravore. Kaip gaila, kad jo sunkoka aptikti net Belgijoje (reikia ieškoti lambic kavinėse aplink Briuselį)…

Ragaujam Girardin

O kuris alus jums kvepia šia vasara?

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

10 Responses to Žinau, ką gėrei šią vasarą

 1. G.V. says:

  Na už su Ryanair parskraidintą alaus statinę, tai didelis respect! :) Pamenu šitame lambic festivalyje tas Girardin išsiskyrė savo skoniu iš kitų alų.
  O dėl lagerių Lietuvoje tai tiesa – “Kauno alaus” lageriams nėra lygių. Po visų tų kaimiškų paragauju Kauno alaus, ir smagu. Beje, “Kauno alaus” (netgi jų “Širvenos”) turi liet. patiekalų maitinimo įstaiga “Prie akmenų” Kaune netoli Soboro. Taip, ta pati, kur užteršia Soboro aikštę šlykščia vestuvine muzika, bet kai muzikos nėra, tai galima ten ir alaus atsigerti :)
  Ps. Tęsiant skaudžią temą apie Kauno alų – aš nežinau ką veikia jų vadyba, bet keista, kad jie net savo mieste nesugeba užsitikrinti, kad jis būtų pilstomas daugiau vietų nei dabar.

 2. POP says:

  Kauno tamsus gyvas man tapo defaultiniu alumi. Kai parduotuvėje nesugalvoji kokį išsirinkti visada galima paimti šito ir skaniai atsigerti.
  O vasaros alaus kažkaip nieko išskirtinio nebuvo, buvo pavasario – Grimbergen ir Dundulio dunkelis.

 3. kaz says:

  msn vasaros atradimas – Biržų alaus Didikų (tamsus lageris). Po jo Kauno tamsusis atrodo per skystas. Kaune pilsto Šnekutis.

 4. Zimka says:

  Šių metų atradimui tikrai prisirčiau minėtą Kauno alų, didžiulį atradimą – Dundulį ir šviesų ir tamsų bei visą daryklą bei požiūrį (ačiū už puikų pristatymą šeimininkams!! ), bei Vilniaus alų (pilstomas, nefiltruotas). Moreeke ragautas Vilniuje, Alaus studijoje, tikrai nusipelno laurų – gero,subalansuoto skonio, neperstirprus ir išskirtinis.Tiesa, dar tikrai labai neblogas Biržų alaus – “Senovinis”, teko ragauti tiesiai iš “tanko” ir bambalyje (rasite “Norfoje”) – labai neblogo skonio, tik nereikėtų padauginti ;)

 5. Vidma Alutis says:

  Kauno Gyvas su imbieru – mano vasaros alus (aisku po pilstomo Cizo)…

 6. CinCas says:

  mmm na man tia visai gerai vasara buvo atsigaivinti Lagunitas Little Sumpin’ Sumpin’ Ale. toks daug citrusu skonio talpinantis. gal ir ne visai lengvas, su bishki laipsniu, bet kad ir vasaros Shiaures Kalifornijoje ant pakrantes nelabai lepina shiluma :) o ish tokiu main streem tai labai nustebino meksikonishkas alus “Pacifico”. visai smagiai galima ishlenkti daugiau nei pora butelaichiu jei diena pasitaiko shiltesne nai vidutine :)

 7. Ciobiskis says:

  Jo ikveptas sio posto nuejau i Kauno alaus parduotuve Savanoriu nusipirkt alaus. Siaip tai isvados ju marketingas vis dar “Zalsvycio” lygio – jie (dar) nesupranta kaip visiems patiko sitas tamsus lageris ir viskas po senove kaip senais gerais postkooperatyviniais Ragucio ir Zalsvycio atsidalijimo laikais.

  Na i alude “Savanoriu 11” nosies nekisau nes ne tas paros metas buvo, paskui paskui rodykles zenkla uzsukau i kazkokia ruzava uzeiga antram aukste kur buvo tik reklamos “Dienos pietus 8 litai” ir “Perkantiems du bokalus duona nemokamai”… bet nei gyvos dvasios. Tada susivokiau, kad reikia eiti dar toliau ir kazkokiais kopeciu stiliaus laiptais uzlipau i firmine parduotuve. Ten kampe sedejo mergiote, kuri maloniai aptarnavo…

  Akys raibo nuo “Kauno alaus” pavadinimu gausos, ir “Gyvas” dvi rusys, ir “Pilsener”, ir “Lakunu”, ir “Hubertas”, ir “Tamsus”, ir “Ledo” – ir kaip tik nori stikle, bambaliuose 1l ar 2l. Dar kampe dulka ju tas kazkoks ypatingasis nerealiam forminiam butelyje ir 8 (12?) buteliu deze, kuri su uzstatu kainuoja 25 lt, o be 21 lt. Is tikruju pigiausia kaina 1.39 be butelio. Tokia “gero čekiško provincijos bravoro”

  Isigijau iki siol dar neragautus “Tvirtoves 7.2”, paskui “HESo” alu 5%. Pastarasis vilioja etikete su Kauno hidro elektrine ir jos didziojo krioklio vaizdu. Kas tai??? Ant etiketes randame – pagamintas UAB “Jargala” uzsakymu. Pabrausinus paaiskeja, kad bendrove kazkokie verslus suvalkieciai, kurie is pradziu cukrinius runkelius augino, paskui transporto firma buvo, o dabar valdo alkoparduotuves Kaune ir Jurbarke. Tai matyt uzsakovo pavadinimas sifruojasi kaip “JAu juRbakrui GALAs” ar kzk. Juokai juokais, bet skonis tiesiog tapatus “Kauno Sviesiojo” lageriui. “7.2” dar neragavau, juodas ivaizdis suponuoja kad pretenduojama i “puse astuoniu” megejus.

  Dar, kaip ir visi, isigijau Kauno tamsiojo gyvo. Kas cia buvo rasoma komentaruose, linkes pritarti (ne karta dar iki pasirodant siai publikacijai tikrai pirkau sia vasara).

  Pabaigai reikia pasakyti, kad ta firmines parduotuves patalpa buvo aktyviai remontuojama…. dazoma roziniai oranzine spalva. Kodel? Gal KAZKAS TEN BUS. Gal PAMATYSIM :)

  Tikiuosi, jumora visi suprata, kas si bloga skaito.

 8. Ciobiskis says:

  Prie pavadinimų ir ne tik gausos aišku ir “Biržiečių”, ir “Senasis Porteris”, ir “Tvirtovės” įvairios variacijos…

 9. ramtyns says:

  Tiesa sakant, bandziau isskirti kazka is naujai atsiradusiu. Ia senesniu lietuvisku pamineciau Senoliu senovini – nors man jis kazkoks iki galo nepagaunamas.

 10. Kriukas says:

  Panasu, kad Simonio patarimu vis del to pasinaudojo:
  http://www.pozicionavimas.lt/fantastiska-bet-neisnaudota-pozicionavimo-galimybe/

  Isvada: alus tikrai geras, bet marketingas sovietinio zalsvycio lygio.