Dėmesio, atnaujinimas: subrendusio Jungle Bells statinės jau “pakinkytos” šiuose baruose:

Vilnius: Špunka, Užupio g. – nuo 27 d. (penktadienio)
Klaipėda: Herkus Kantas – nuo 27 d. (penktadienio)
Kaunas: Alaus Kultūra & delicatessen ÖL, Laisvės al. 61 – nuo 27 arba 28 d. (bus patikslinta)

* * *

Artėjančių švenčių proga norėjosi padovanoti kažką ypatingo draugams ir bičiuliams, bei visiems tikro alaus entuziastams. Inspiruotas klajonių po įvairių šalių džiunglės – tiek tikras, žaliąsias, tiek betonines urbanistines – paruošiau nediduką siurprizą su dideliais apyniais. Jame šiek tiek Lietuvos, šiek tiek Amerikos, žiupsnelis Skandinavijos ir didelis kaušas Okeanijos.

Naujosios Zelandijos džiunglės

Naujosios Zelandijos džiunglės dengia šeštadalį šios šalies

Tai Raudonojo IPA, ir Naujosios Zelandijos apynių debiutas vietinio alaus sraute, nors pasaulyje NZ apyniai – ryški pastarųjų metų mada.

Mau rākau kovotojas

Mau rākau kovotojas

Pasirinkau naujus, retus ir išties unikalius apynius RAKAU – greičiausia pavadinimas kilęs iš “mau rākau” – tradicinio maorių kovų meno. Šių metų sezonas buvo lietingas ir nedėkingas – Rakau ir daugelio kitų NZ apynių išaugo nedidelis derlius, didžioji dalis jo rezervuota šalies vidinams poreikiams, tad teko paprakaituoti susirašinėjant su naujojo pasaulio apynių platintojais. RAKAU apyniai man pačiam atrodo viena įdomesnių NZ rūšių, kai kas juose sugeba apčiuopti tropinių vaisių, mangų ir abrikosų užuominų. Pažiūrėsime, į ką tai pavirto aluje!

Įvairių egzotiškų apynių ir kitų priedų naudojimą aluje vertinu šiek tiek kaip efektus, arba fejerverkus, kurie pykšt pokšt ir praeina, bet vistiek nevalingai priverčia užversti sprandą į dangų. Tad telieka ilgiau ne fejerverkai, o skonis ir nuotaika, kuriuos šį kartą pabandėme sukurti kartu su Gintaru iš jo nuostabaus mažučio bravoro Molėtuose. Jame pavyko išspausti maksimumą – 210 l šio alaus, kurį netrukus bus galima paragauti draugiškuose didesnių miestų baruose – ir tik iš krano (datas tikrinkite žemiau). Turbūt nereikia minėti, kad kiekis ne jūra?

Lipdukas_Jungle Bells_web

JUNGLE BELLS

Red IPA – sezoninis raudonasis IPA
NZ Rakau (2013 metų derliaus), US Cascade ir US Amarillo apyniai
Pilsner, 3 x CaraX, Melanoidin salyklai, apyniai, US elio mielės
IBU: 45 / ABV: 5.7% / EBC: 28

Vilnius: Špunka, Užupio g. – jauno alaus galima paragauti gruodžio 19 vakare, subrendusio – nuo 27 d.
Klaipėda: Herkus Kantas – nuo 27 d.
Kaunas: Alaus Kultūra & delicatessen ÖL, Laisvės al. 61 – nuo 27 arba 28 d.
Molėtuose: Gintaro baras, Inturkės g. 51 – *jau baigėsi*

Beje, netrukus baruose pasirodys ir Dundulio Pale Ale su kitais NZ apyniais – Wakatu. Su Simonu draugiškai nusprendėme ne tik iššauti tais pačiais fejerverkais, bet ir meną sukurti paprašėme bendro draugo – Artūro Rožkovo. Dizainas – Aistės Dargužaitės. Ačiū jiems ir visiems kitiems prisidėjusiems!

Pabaigai – keletas akimirkų iš alaus gamybos:


Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

3 Responses to *Atnaujinta 12-27* Jungle Bells Red IPA – Naujosios Zelandijos apyniai Lietuvoje

 1. Klevas says:

  Džiugu girdėt – aludariai šiemet negaili kalėdinių dovanų!

 2. DarALAUS says:

  Ar bus Jungle Bells buteliuose?

  • ramtyns says:

   Deja ne, šį kartą nebus – Gintaro bravoras neturi buteliavimo linijos. Galbūt kitą kart, kai darysim šito alaus nesezoninę versiją.