Besidžiaugdamas kone vasarišku oru, naudojuosi proga, kad papostint… praktiškai apie nieką:) Tiksliau, apiue tą malonumą, kai sėdėdamas kokiam nors alaus kiemelyje, veidą glostant saulei, mėgaujiesi kokybišku alumi.

guinesspint

Vakar po eilinės alaus virimo sesijos prie plačiai atvertų Žvėryno langų, su kitu alaus entuziastu Donatu nuėjome reikalą atšvesti į “Verandos” barą Kęstučio g. 39. Šis baras, besiskelbiantis esąs seniausio baro Žvėryne vietoje, turi kaip tik tokį puikų kiemelį, atskirtą nuo gatvės. Kitas baro privalumas – pigiausias Guinness mieste – tik 9 Lt už pintą. Stovi ten ir Kilkenny kranas – kurį aš asmeniškai mėgstu labiau, deja barmenės “paaiškino” kad jį pilsto tik žiemą (wtf?!)

Gyvenimas Žvėryne turi daug privalumų. Čia pat šalia mano namų ką tik naujai atsidaręs sezoninės virtuvės restoranas “Jalta” (Vykinto 17a) turi ne tik puikų interjerą ir maistą – čia taip pat baigiama tvarkyti terasėlė, kurioje greitai bus galima mėgautis alumi – restorano šeimininkai patikino, kad įsiklausė į mūsų draugijos patarimus, ir pilstys tikrą alų. Jei/kai taip nutiks, būtinai painformuosiu.

Kitios vietos, turinčios kažką panašaus į alaus kiemelius Vilniuje: ŠMC kavinė, Balti drambliai, Užupio kavinė, Dubliners, Blusynė, In Vino, Mokytojų kiemelis (paskutinieji dar neatidaryti). Kaune: Skliautai, Siena, Bernelių užeiga senamiestyje. Klaipėdoje geriausia vieta – Laikraščio kavinės kiemelis, deja senai nebėra puikiosios parko vyninės, City pub taip pat išsikėlė iš Frydricho pasažo. Lieka dar nuobodoki Senoji Hansa, Kurpiai, Mėmelis ir Menininkų kiemelis.

Žinote daugiau? Pasidalinkite.

– – –

The spring has finally come to Lithuania and we’re celebrating it with pints of beer in the beergarden of Veranda bar in green district of Žvėrynas (“Menagerie”) while trying to count other beergardens in the city. There are some, but never enough! Some of them are listed in English in our “Where to find fine beer” section.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

11 Responses to Biergarten (alaus kiemelis)

 1. Ciobiskis says:

  “Plieno paukštis” Kalinausko g. Vilniuje turėjo puikią “zahradką”, ar ne Kon? O štai ŠMC vasaros kavinės tai aš alaus kiemu nepavadinčiau :()

 2. kontekstas says:

  Joo, plieno paukštis turėtų būti sąraše, juolab, kad pasikabino Budvar iškabą ir pilstys šitą alų per visą vasarėlę.

  Ta Žvėryno veranda tikrai puiki, mėgstam mes ten su futbolo komanda po varžybų užgriūti, ramybę pajaukti :)

  Dar galima būtų rekomenduoti aludę Šnekutis Užupyje tikrai vyriškai šnekai prie žirnių:) Iki 22 val.- idant gerbti kaimynų poilsį ir ramybę…. (Įdomu, kam to reikia, kai visi kaimynai čia pat 5 bokalą geria?:))

 3. ramtyns says:

  Dėl Užupio “Šnekučio” 22 valandos – tai čia gal labiau ne dėl kaimynų, o kad gyvas grįžtum? Nes sako, kai užsidaro “Ikiukas”, atsiveria Užupyje juodoji skylė:)

  Na ir dar, man vienas geriausių “kiemelių” užpernai ir pernai iš tikrųjų buvo ant stogo. Kalbu apie atvirą “In Vino” įstaigos stogą Nidoje. Nuo to momento kai pas juos atsirado brangaus belgiško alaus, jau galima jį ir alaus stogeliu vadinti.

 4. saralius says:

  taigi vyruciai bara 91 Kaune pamirsote! atvarykit – priminsiu! :)

 5. ramtyns says:

  Pala, o tai 91 turi beergardena? Jau reiškia tikrai laikas atgaivinti atmintį:)

 6. Ciobiskis says:

  Po ranka pernai metu “Vilnius NOW!” numeris, tai kaip geriausius beer gardens isvardina: Terrazza, Uzupio kavine, Gabi kiemas, Artistai ir Tores. Tiesa, straipsnis baigiasi klausimu – “Where I will find a decent pint of Guiness?” :)

 7. saralius says:

  Labai mielas 91 kiemelis. rudeniop net vynuoge uzsikast gali balto alaus gurksni. ar bandet kada? :)

  Kas liecia decent pint, tai kaip tik budamas UK varciau ne viena cask-marque.co.uk leidinuka. ir zinoma kilo mintis: kada turesime LT aludziu zemelapi pagal kuri galesi rast ta “perfect pint”. keista, kad niekas iki siol praktiskai to neakcentuoja. Kaip jau zinom visi rozinem spalvom piesia ir giria alaus skonio savybes, kuris taip ir dingsta ipylus alu visiskai priesingai nei tai turetu but padaryta.

  tai gal steigiam? :)

  • kontekstas says:

   Tai kad dabar vos sudarom ant žemėlapio, kur apskritai gero alaus galima gaut, o dar pradėsi čia išbraukinėt dėl įpylimo:) Man tai juokingiausia, kai pastato mergaites už baro, ir jos ten su šaukštais darbuojasi, putas nuiminėja:) Šiltą būna dar pila. Kažkuriam čia bare, kai pasakiau, kad šiltas alus, tai pasakė, kad jai šiltas skanesnis. O iš kitos pusės pvz kilkeny dublinery būna dažnai per šaltas. Nu bet čia ne bėda galima sušildyt, jei turi kantrybės.

   Ale ot išdžiūvo kaklas. Reikia lietaus ir alaus.

 8. ramtyns says:

  Na žinokit dar kai kur iki šiol netgi nedapylinėja! Va šiandien Klaipėdoj, antrajame “Laikraštyje” (kur Manto g) per cm trūko nuo linijos, teko pirštu padavėjai parodyt kad papildytų. Vilniuj ir Kaune tokių bajerių jau nebepastenbiu, bet brolis pasakojo, kad Klaipėdoje tai dar dažnas dalykas.

  O dėl ‘perfect pint’ tai idėja gera, reik įtraukt ženklo sukūrimo ir pasiūlos tyrimo užduotį į TAD dienotvarkę:)

 9. saralius says:

  dar Kaune galime prideti “Zalia rata”. tikrai daugelis ji nepelnytai primirso…:)

  Turi jie ir biergardena ir Butautu dvaro litriniu buteliu. Kelis kartus geriau ir abu likau patenkintas: gerai atsaldytas, duoda grazias BD taures :)

  Ir kituose meniu frontuose bando jie buti originaliais. kazkokie patiekalai ala is kulinarinio paveldo, armenisko vyno korta ir pan. isbandysiu – parasysiu :)

 10. ramtyns says:

  Oii tai žinoma, riebus pliusas tada senam geram “Žaliam ratui”. Kaip suprantu, tai reiškia kad gandai, jog jįjį nusipirko “Bernelių užeiga”, nepagrįsti?

  O kaip “Avilys”, dar turi tą savo terasą “už kampo”, kitoj gatvėj nepamenu kokiu pavadinimu:)?