Beerhunter_poster_B&W_web

Naujojo dokumentinio filmo plakatas

Prieš 7 metus, rugpjūčio 30 d. anapilin iškeliavo Michael Jackson, mėgstamas ir įtakingas alaus ir viskio žurnalistas. Keliame bokalus šio alaus medžiotojo prisiminimui.

“Jo knygos apie šiuos taurius gėrimus išleistas milijoniniais tiražais, o jo 1993-ųjų TV laidų serija “Beer Hunter” įkvėpė begales aludarių ir entuziastų, bei nutiese kėlią šiandieninei tikro alaus revoliucijai”.

Gera proga parsisiurbti senų “Beer Hunter” laidų archyvą. Tuo tarpu JAV ką tik baigtas dokumentinis filmas tuo pačiu pavadinimu jau rodomas kino teatruose. Galite įsigyti DVD, arba savo bare suorganizuoti peržiūrą, įsigiję lifetime demonstravimo teises vos už  $150. Visas pelnas skiriamas Parkinsono ligos tyrimams.

***

Mūsų bičiulis iš Norvegijos Lars Garshol po apsilankymo Lietuvoje pradėjo publikuoti naujus savo įspūdžius nuosavame bloge, kuris atliko svarbų postūmį lietuviško alaus scenos sugrąžinimo į pasaulio žemėlapius istorijoje – būtent jo komentaruose atsitiko ir pirmasis kontaktas su Martin Thibault, kuris baigėsi straipsniu Beer Connoisseur. Per jį mus susirado ir Norwegian Air žurnalo redakcija, šio bendradarbiavimo rezultatus išvysime netrukus išeisiančio rudens numerio puslapiuose. O kol kas – paskutiniai Lars’o postai:

***

Festivalio pramogos nesiliovė stebinti net išrankiausius. Foto: A. Pilipauskas

Festivalio pramogos nesiliovė stebinti net išrankiausius. Foto: A. Pilipauskas

Nesenai baigėsi Pakruojo alaus, muzikos ir amatų festivalis, skirtingais skaičiavimais, surinkęs iki kelių tūkstančių lankytojų. Pačiam neteko ten apsilankyti, tačiau daugumą girdėtų atsiliepimų galima apibendrinti fraze “buvo geriau nei tikėtasi”. Matyt lūkesčiai buvo gan prasti, štai Pakruojo policijos bosas dar po pirmojo idėjos pristatymo griebėsi už galvos ir puolė per spaudą vanoti renginį, perspėdamas, kad alus liesis plačiai ir pavers miestelį kone lavonų ir girtų zombių lauku. Alaus buvo daug, nieko baisaus neįvyko, incidentas gal vienas. Renginyje įvykusiame alaus konkurse tris pergales iš keturių susišlavė “Širvėnos+Panevėžio alaus=Dundulio” kolektyvo eksperimentiniai alūs, kas yra panašiai, lyg tradicinio folkloro dainininkų tarpe nugalėtų Rebelheart:) Be abejo, sveikiname draugus ir kolegas! Na o renginio organizatoriams kitais metams linkime sėkmės, įvairovės, naujos kokybės ir profesionalumo.

Foto: A. Pilipauskas

Kaip visada, ekscentriškiausi Jovariečiai. Foto: A. Pilipauskas

***

Susidūręs su eiliniu kokio Lietuvos internetinio trolio parypavimu apie “alaus mitus,” esą sklandančius mūsų padangėje, pagalvoju, kad galiu tik užjausti juos, besimurkdančius tokiose draugijose, kur pokalbis toliau “miltelių” neveda. Žiū vienas kitas nusprendžia dar ir pašlavinėti tuos “alaus miltus”, prisijungdami į kokios didesnės daryklos sudiriguotų vizitų choriuką, turintį prasklaidyti įvaizdžio debesis, ir taip nejučia patys įsitraukiantys į naują mitokūrą. Prie šių riestabačių kariūnų prisijungė ir grupės Fojė narys A. Lukošius, savo pamfletuke “Alaus mitų laidotuvėse” paskelbęs, kad “fabrike chemijos nerado”. Beje, užsieniuose irgi trendino panašios temos, bet gerokai kritiškesnį požiūrį atspindintis tekstas: What’s In YOUR Beer? Or, The Dangers of Dumbassery.

***

Apie naujus bravorus: Vilniaus restoranas Torres nusprendė nebevadinti Biržų alaus “savo” ir naujame savo restorane Pavilnių kotedžų rajonuose (Gūrių 910) patys įsirengė mikrobravorą, kur pradėjo virti tris savo alus (žinoma, tuos pačius tris). Anksti ryte pravažiuojant dviračiu užmačiau, kad restoranas nuostabioje vietoje, su vaizdu į Pavilnio parko slėnį, tad netrukus ten tikrai apsilankysiu.

Pro mūsų akis prasprūdo ir jau nuo šių metų balandžio Karpynės sodyboje veikti pradėjusi veikti Karpynės alaus darykla, gaminanti dvi rūšis – šviesų ir tamsų “Draugų” alus.

Jau anksičau sklandė gandai, bet štai ir VL patvirtino, kad netrukus savo produkciją paleis ir naujas bravoras buvusio Maišiagalos dvaro teritorijoje.

***

Mikkeller GAP'e. Foto: GAP

Mikkeller GAP’e. Foto: GAP

Alaus parduotuvių lentynas pastaruoju metu papildė viena kita vietinė naujiena – Dundulio saison eksperimentas “Kvietkis” (deja, kol kas ragavau tik vieną pirmųjų bokalų, kuris dėl didesnio nei reikia mielių kiekio nebuvo tinkamas vertinti, pabandysiu vėliau). Kitas – festivalio tuo pat pavadinimu firminis alus “Mėnuo Juodaragis kadaginis” – šiemet įgavo techniškai tvarkingesnę, labiau schwarzbier ir elio hibrido formą, ir buvo mielai geriamas festivalio metu, o šiandien jį rasite ir keliuose geruose pubuose. Dar daugiau naujienų, o gal pseudonaujienų (t.y. seno alaus naujais pavadinimais) užtiko Pingvi – išsamiau apie tai jų ilgame poste.

Vienas rimtesnių užsienietiško alaus pareiškimų atėjo iš “Gero alaus parduotuvės”, kurie atvežė krūvelę įvairios Mikkeller produkcijos, iki šiol arčiausiai mūsų reprezentuotų tik Rygos AleHouse ir Alus Salons parduotuvėse. Kauno “Alaus kultūra & delicatessen ÖL” papildė repertuarą iki šiol nematytais skandinaviškai Ij IPA (7%), Svaneke IPA (6.5%), Syndikatet Extra IPA (7.5%) ir Syndikatet Bock (7.2%). Jei kam įdomu crafty, galbūt ten rasite ir seniau užvežti Carlsberg Jacobsen Weissbier.

Smagu, kad rudenį netrūksime ko paskanauti.

Panašūs įrašai:

7 Responses to Scenos apžvalga, interneto purslai – 2013-09-02

 1. Dadis says:

  Apie “Mikkeller” alų GAPe tai labai įdomi naujiena – o kokios kainos? Būtų įdomu su daniškomis palygint.

 2. Joris says:

  vakar facebooke atrašė paklausti kada bus ir po kiek:
  “jau greitai – labai tikimės kitos savaitės pabaigoje Tikrai informuosime visais kanalais kaip tik pabaigsime susitvarkyti visus popierius ir išsidėliosime į lentynas!
  O kainos bus kaip ir Mikkelerio visam pasaulyje, t.y. nemažos ……..nuo 6-7 Lt iki……25 lt.”

  • ramtyns says:

   aha, dėkui

  • Dadis says:

   Na jei bus po 6-7 lt, tai pirksiu net nemirktelėjęs, nes Danijoj pigiausias “Mikkeller” alus “Årh Hvad?!” kainuoja 35 DKK už 330 ml firminėje “Mikkeller” parduotuvėje, kas yra daugiau nei 16 litų.
   Iš kur jie tokias kainas parovė?

 3. Vidma Alutis says:

  beje TORES adresas yra Gūrių 10 – nenuklyskite pas kaimynus…

 4. kaz says:

  mikeller kainos GAP’e nuo 8,5 iki 23,5 Lt