Anksčiau garsėjęs kaip HAV (Humoro, alaus ir varniukų) sostinė, po to visai apsnūdęs, po eilės metų Pakruojis vėl kruta ir imasi organizuoti naują renginį – amatų, muzikos ir alaus šventę. TAD priėmė organizatorių kvietimą tapti informaciniais rėmėjais. Žemiau pateikiama jų pateikta oficiali renginio informacija,  kurią atnaujinsime kaskart, gavę naujos.

– – –

Alaus šventėOrganizatoriai – Pakruojo rajono savivaldybės administracija, Pakruojo seniūnija, Pakruojo turizmo centras, Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė“, Pakruojo verslo ir informacijos centras, G. Klimkevičius (B2Gether), Alaus brolija.

Pagrindinis festivalio tikslas – pristatyti Pakruojo krašto savitumą, krašto tradicijas, pristatyti vietinį ir visoje Lietuvoje gaminamą alų, supažindinti su kitais senaisiais amatais (malūnininkyste, kalvyste, puodų žiedimu, audimu, virvių vijimu, medžio drožimu, statinių gamyba ir t.t.). Festivalyje bus perteikiama alaus gaminimo amato sąsajos su lietuvių gyvenimu, buitimi, kitais amatais, folkloru.

Festivalis vyks 2013 metų rūgpjučio 2-4 dienomis, Pakruojo dvaro teritorijoje.

Numatoma festivalio programa Rugpjūčio 2 d. Konferencija apie Pakruojo kraštą garsinančius amatininkus, aludarius, apie alaus gamybos tradicijas ne tik Pakruojo krašte, bet ir visoje Lietuvoje, apie Lietuviško alaus žinomumą pasaulyje, kaip alus susijęs su lietuvio gyvenimu, tautosaka, bus pristatomas kubilų ir bačkų gamybos amatas Lietuvoje. Vyks spaudos konferencija. Šventinis pirmos alaus bačkos atidarymas, festivalio vėliavos pakėlimas ir festivalio pradžios paskelbimas; Skrabalų ir skrabalininkų pasirodymai;

Įvairios atrakcijos ir rungtys žiūrovams; Klojimo teatro spektaklis; Koncertai: 69 danguje, ŽAS, JAZZU ir Leon Somov koncertas.

Rugpjūčio 3 d. Šventinė amatininkų, aludarių, bendruomenių, pučiamųjų orkestrų, žirgų kinkinių eisena; Amatininkų ir bendruomenių mugė (su įdomiais pristatymais); Aludarių prisistatymai scenoje (iki 10 min.); Pučiamųjų orkestrų varžytuvės; Alaus maratonas, paršelių čempionatas ir kiauliaganio rinkimai, statinės ridenimas, grūdų maišo nešimo varžybos, geriausio alaus rinkimai ir kitų atrakcijų pristatymas žiūrovams; Kelmės dramos teatro spektaklis „Žaldokynė“; Alaus ragavimo ir gėrimo kultūros pristatymai – seminarai; Koncertai: LRT projektas „Duokim garo“, S. Januška ir grupė „Studija”, „Rondo”, P. Meškėla ir V. Kovaliovas Diskoteka iki ryto.

Taip pat šventėje vyks: atrakcionų parkai vaikams ir suaugusiems; kalvių pleneras ir varžytuvės; ekskursijos atvykę svečiai galės nuvykti į Pakruojo alaus bravorus; bus rodomas filmas apie aludarius; veiks gyva alaus gamybos ekspozicija; alaus pirtis; pasivažinėjimas žirgų kinkiniais; vyks alaus atributikos kolekcionierių parodos; bus pastatyta tribūna, iš kurios kiekvienas galės sakyti kalbą, bet kokia tema.

Rugpjūčio 4 d. Pusryčiai ir rytmetinė sriuba festivalio dalyviams; Festivalio svečių ir dalyvių išlydėjimas; Festivalio vėliavos nuleidimas, festivalio uždarymas.

Bilietai.

Festivalio metu, rugsėjo 2 ir 3 dienomis įėjimas į alaus ir muzikos zoną bus mokamas. Bilieto kaina vienam asmeniui vienai dienai – 10 Lt. Kitos festivalio zonos (amatų, mugių, bendruomenių pristatymų, atrakcionų, teatro ir t.t.) bus nemokamos.

Kontaktiniai tel.:

Dėl prekybos šventėje, rėmimo klausimais kreiptis tel.: +370 678 09722 arba Pakruojo seniūnas Saulius Margis

Dėl dalyvavimo amatininkų ir bendruomenių mugėje kreiptis tel.: +370 614 73949 arba pakruojovvg@pakruojis.lt Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė

Dėl reklamos šventėje ir programos kreiptis tel.: +370 64829315 arba Raimonda Jagminaitė

Festivalio feisbukas: https://www.facebook.com/events/165454526945218/

Festivalio tinklapis: www.pakruojo-festivalis.lt

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

10 Responses to Amatų, muzikos ir alaus festivalis Pakruojo dvaro parke

 1. Paulius says:

  Kaip norėčiau alaus renginio Lietuvoje be amatų ir pagoniškos dvasios…

 2. Jūratė says:

  Kiek bilietas kainuos? :)

 3. Vidma Alutis says:

  na įsigilintum į LT įstatymus dėl alaus reklamos, tai zsuprastum iš kur tie amatai išlenda… dėja tokia realybė…

  p.s. kodėl iš organizatorių mistiškai dingsta ALAUS BROLIJA?

  p.s.s. yra tinklapis http://www.pakruojo-festivalis.lt ir skrajutės geresniuose Vilniaus ir kitų miestų baruose…

 4. ramtyns says:

  Vidma, organizatorius nurašiau iš oficialaus pristatymo. Alaus brolija kaip ir Tikras alus, Savas alus prirašyti prie “darbo grupės”. Kadangi žinau kad nei TAD nei SA nėra organizatoriai, tai supratau kad ta “darbo grupė” nėra organizatoriai. Galiu pataisyt jei suklydau.

  • Vidma Alutis says:

   nu jo ten tam pirminiam pranešime spaudai sumakalota viskas…

 5. ramtyns says:

  Jūrate: organizatoriai skelbia, kad bilieto kaina dienai – 10 lt.

 6. 2du says:

  “ekskursijos į Pakruojo alaus bravorus”
  nieko panasaus programoje nerandu ???

  • Vidma Alutis says:

   bus ekskursijos į Davrą, Jovarų ir Grigonio bravorus… tiksli programa ir laikai bus skelbiami netrukus, kai bus sudėlioti visi taškai ant Ų…

 7. ramtyns says:

  2du: aha, čia irgi iš senesnio pranešimo spaudai. Renginio svetainė dabar rašo taip:
  “Atvykę svečiai galės nuvykti į Pakruojo rajone esančius alaus bravorus”