Žinome, kad mūsų blogą pastoviai skaito nemažai naminio alaus gamybos entuziastų. Duoklė jiems, specialiai “Naminio alaus” skyriuje (meniu dešinėje) patalpinome porą naujų informacinių puslapių:

Minėtame skyriuje taip pat jau sudėta keletas mūsų pačių išbandytų ir išragautų alaus receptų. Planuojame ir toliau ją pamažu pildyti naudinga informacija, tad sekit kas verda, kaip sako.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

4 Responses to Kaip pasidaryt salyklą

 1. Čiobiškis says:

  Man iškilo klausimas, ar realiam (ne DIY) pasaulyje šviesiam Pilzeno, bavariškam ir karameliniam salyklui naudojami tie patys grūdai.

  Nes čia kažkaip jau labai lengvai išeina, tipo imk tą patį pradinį salyklą ir orkaitę, ir tie patys miežiai vienodai tinka tiek pilsneriui, tiek kitoms rūšims iki porterio, tik netingėk skrudinti :)?

 2. ramtyns says:

  Ne DiY pasaulyje kiekviena salyklų firma-gamintoja turi ne tik savo miežių tiekėjus (skirtingose vietose auginti miežiai, bei skirtingos pačių miežių rūšys jau įtakos rezultatą), bet ir savo kilning/roasting temperatūrinius rėžimus, kurie turbūt nėra tokie paprasti vienos temperatūros procesai. Vėlgi skirtingų gamintojų rezultatas bus kitoks. Manau kad svarbūs yra net subtilūs kilning ir roasting proceso skirtumai, pvz. lager/pilsner salyklai kitaip džiovinami ir daugiau pakepinami nei pale, todėl turi labiau ‘toasted’ charakterį, labiau derantį nuskaidrintiems lagerių skoniams.

  Dėl pačių miežių tinkamumo tarkim pilsneriams ar porteriams, neabejoju, kad skirtumai yra, ir skirtingi gamintojai renkasi savo alui tinkamiausius. Pvz. škotai ir kai kurios britų gamyklos savo alaus salyklui gali naudoti tik Golden Promise miežius (šiaip jau naudojamus geriausiems single malt viskiams) – tačiau jis saldesnis ir nežymiai tamesesnis nei daugumos ypač mėgstamas universalus miežis Maris Otter, norintys gauti ypač šviesius elius, renkasi Optic, o kur dar senovinės rūšys, spelta kviečiai, ir t.t…

  Na o čia pateiktos supaprastintos instrukcijos, leidžiančios pasiekti panašius į komercinius salyklus rezultatus, kurie tačiau nebus idealiai tokie patys. Tačiau kas man įrodys, kad namie orkaitėje negali išgauti kuo subtiliausio salyklo skrudinimo proceso, ir išgauti pritrenkiančius originalius salyklus? Juk tai irgi dalis kūrybinio proceso.

  Dar atskira tema tai vandens ir salyklo cheminis santykis ir salinimo metu vykstantys procesai. Čia matome dar daugiau galimybių salyklinimo meno išieškojimams…

 3. Vaidas says:

  Kaip tik susigundžiau nusipirkti gaminimo įrangą pradedančiajam ir išsivirti pirmojo alaus. Ar dar dalinat nuolaidas Agrotemoje? O kaip ten jų tie “misų koncentratai”? Gal pradžiai verta dėl įgūdžių stokos.

 4. Tomas says:

  Sveiki,

  Noreciau Agrotemoje nusipirkti pradedanciojo rinkini. Ar dar turite kodu su nuolaidomis?