Latvijos alaus entuziastai – lyg viena šeima, be kitų renginių, organizuoja dažnas keliones po įdomias su alaus kultūra susijusias vietas

Latvijos alaus entuziastų klubo atstovas Atis Rektinš iš Rygos entuziastingai pranešė, kad po Naujųjų planuoja įdomų alaus renginį – specializuotą mini alaus festivalį. Jis įvyks Rygoje sausio 26 d, truks tik vieną naktį AleHouse US “alaus bravore-restorane” (Lačplesa 12) – jau puikiai pažįstamame ir neretam Lietuvos alaus mėgėjui, važiuojančiam ten paragauti ar apsipirkti įdomiausio amerikietiško craft alaus iš džiuginančiai plataus asortimento. Beje, AleHouse jau turi ir pirmuosius savo pačių alaus egzempliorius – porterį ir stautą, kurie, tikėkimės taip pat išlauks festivalio (tiesa, kol Latvijos bravoras nebaigtas įrengti, šis alus verdamas vienoje madingiausių Olandijos mikro daryklų Brouwerij De Mollen).

Šis mini festivalis bus skirtas išskirtinai tamsaus ir stipraus alaus temai. Tai nebus vien “žiemos grielkos” (winter warmers) – dalyvaus visi tamsūs alūs, o šviesūs – tik tie, kurių stiprumas viršys 6.5%.

Be tamsaus ir stipraus, tačiau išimtinai craft alaus is žinomų nedidelių JAV ir Europos alaus daryklų, dalyvaus keletas Latvijos alaus daryklų, ir žinoma, Latvijos namudiniai aludariai. Alus bus parduodamas uz prieinamą kainą, tačiau mažais kiekiais (apie 200 ml stiklinaitėse), bus kompetetingi dalyvaujančių bravorų darbuotojai, bendrausiantys su lankytojais. Vietų skaičius ribotas, nes AleHouse talpina tik apie 150 žmonių, todel bus registracija – apie tai netrukus. Taip pat dalyvaus beveik visi latvių namudiniai aludariai, kai kurie jų specialiai šiam renginiui padarys atitinkamo alaus.

Atis ir kiti latvių entuziastai/-tės kviečia dalyvauti ir lietuvius. Bus nedidelis įėjimo mokestis, apie 15 lt (3 lvl) perkant iš anksto. Už šią kainą jau įskaičiuota keleto alaus rūšių degustacija. Jei bus likę laisvų vietų, ant durų bilietas kainuos 25 lt (5 lvl), tačiau organizatoriai yra užtikrinti, kad tokių vietu jei bus, tai mažai. Alaus darykloms mokesčio nebus, tačiau jų bus paprašyta parduoti vieną ar du kegus savo alaus AleHouse barui už nominalią kainą, kadangi tą alų baro darbuotojai pilstys/pardavinės renginio metu. Tas pats ir su namudiniu alumi – norintys pristatyti savo alų, turėtų nemokamai pateikti bent 15 litrų, tačiau jis nebus pardavinėjamas del suprantamų teisinių priežasčių (juo bus tik vaišinama). Kadangi renginys nekomercinis, namudiniams aludariams finansiškai nebus atsilyginama.

Renginio svetainė bus paleista viduryje gruodžio, panašiu metu bus pradėta prekiauti bilietais, tačiau norintys dalyvauti kaip aludariai arba užsisakyti bilietus iš anksto, galite jau dabar rašyti organizatoriams el. paštu: atis.rektins [at] gmail.com.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

2 Responses to Sausį – žiemiško alaus mini festivalis Rygoje

  1. ramtyns says:

    Paleistas oficialus puslapis: http://melnaziema.lv/

    Ir festivalio facebook event: https://www.facebook.com/events/493028667401858/

  2. […] P.S. Apie suvažiavimą daugiau info štai čia: MELNĀ ZIEMA P.S.S. Mūsiškai truputis yra čia: Tikras Alus […]