Perkeliame gerbiamo alaus žinovo  L. Čekanavičiaus komentarą apie neeilinį alų, atsiradusį ir Lietuvos parduotuvėse, į šį atskirą postą.

– – –

Schlenkerla_RauchmarzenNepastebėjau, kad kas nors čia būtų atkreipęs dėmesį į išskirtinį įvykį Lietuvos alaus erdvėje: pirmą kartą ČIA galinma nusipirkti vieno iš alaus pasaulio unikumų – vokiško “rauchbier”!! T.y., tamsaus, beveik juodo, “rūkyto” Frankonijos lagerio, kurio specifinis “degutinis” aromatas ir sodrus dūminis, su salykliško salsvumo “pamušalu”, pabaigon lengvai pasausėjantis skonis yra tiesiog PRIVALOMAS potyris save gerbiančiam alaus mylėtojui.
Vieniems (įskaitant šių eilučių autorių) tai yra tikra šventė skonio receptoriams, kitiems – gal pasirodys tam tikru iššūkiu bei patikra jų skonio atvirumo bei imlumo naujiems potyriams.

Visai neseniai, šį pavasarį, dar nesitikėdamas Lietuvoje išvysti šio alaus, kitame leidinyje esu rašęs:

“Jeigu mėgstate kinišką „Lapsang Souchong“ arbatą, jei vertinate Škotijos Islay saloje distiliuojamus salyklinius (single malt) „Ardbeg“ ar „Lagavulin“ viskius – tai jūs nepasigailėsite nuvykę į Bambergą paskanauti dūminio alaus. Bamberge yra net keletas užeigų, kuriose galima paragauti čia gaminamo šio alaus pasaulio unikumo: tamsiai rudos, bemaž juodos spalvos alaus, kurio aromatas alsuoja dūmais, o skonyje ryškiai juntamas deguto prieskonis. Šias savybes Rauchbier alui suteikia virš bukmedžio anglių ugnies džiovintas miežių salyklas. Jei tokiai kelionei nerandate laiko ar lėšų, tai paieškokite Vokietijoje ar kitose šalyse specializuotose alaus parduotuvėse neišvaizdaus butelio su „Aecht Sclenkerla Rauchbier“ užrašu etiketėje – tai klasikinis Rauchbier alus.”

Ir įtai – BINGO! Galima ir sutaupyti kelionei i Bambergą atidėtas lėšas, nes Jis pats atvyko į Lietuvą!:-) “OZO pc” parduotuvėje “Prizma” yra ir minėtasis klasikinis “„Aecht Sclenkerla Rauchbier“ ir jo “weizen” variantas, abu kainuoja apie 5-6 Lt (tiksliau nepamenu…) Man asmeniškai labiau patinka pirmasis, bet ir “dūminis kvietinukas” yra tikras malonumas.

Tad, broliai ir sesės aluje, skubėkite, lėkite ir pirkite, nes, spėju, kad toks alus Lietuvoje, deja, ilgai neužsibus: jo paklausa bus gana ribota…kaip ir “Lapsang” arbatos…

Panašūs įrašai:

14 Responses to Aecht Sclenkerla Rauchbier Lietuvoje

 1. kontekstas says:

  Linai, nuostabu! Dėkui už nuorodą ir būtinai šiandien pat apsilankysim! Tikrai malonus netikėtumas.

 2. Linas C. says:

  Ta pačia proga pridėsiu, kad tasai klasikinis mano mėgstamas šio “rauchbier” variantas yra “….Marzen”.

  Gardaus! :-)
  (tik, dėl Ragucio meilės, neišpirkite viso, palikite bent kiek, nes man jau jo vėl trūksta… :-))

 3. ramtyns says:

  Linai, ačiū už puikią naujieną, apie Schlenkerla Rauchbier teko tik girdėt legendas (mat jei neklystu jis veik iš 100% dūminio salyklo virtas, tad labai stiprus dūmo skonis). Nepaprastai smagu, kad šie reti alūs atranda kelią į Lietuvos lentynas.

  O tuo tarpu dūminio alaus ir patys prasivirėm per Kintų Amatų ir Alaus stovyką, šiaip būtų labai įdomu palygint. Draugai vilniečiai, gal užpirkit, kaip tik šią savaitę pas jus užsuksiu.

 4. RM says:

  pirkau prieš 3 dienas…Marzeno tik viens buteliokas buvo belikęs

 5. kontekstas says:

  šiandien ką tik paėmiau keturis butelius, dar buvo likę nemažai. Taip kad viskas ok:) Ramtyns ir dėl tavęs vieną marzeną, vieną kvietinį paėmiau. Kada būsi čia?

 6. ramtyns says:

  Kon, Vilniop gal poryt. Nesusigundykit ištuštint be manęs!

 7. saralius says:

  o dieve, o kas konkreciau parduoda gal galima suzinot? bandytume kaune ieskot….

  • kontekstas says:

   bijau, kad prisma – tas suomių supermarketas – savo kanalais gauna, o LT čia nelabai kas su tuo susiję… Nors jie lyg žada plėstis Lietuvoj, tai gal ir Kaune atsiras.

 8. RM says:

  importuotojas UAB Servaali , Smolensko 10, Vilnius

  Šiadien Prismoj – visko prikrauta, o Schlenkerlos – nė vieno butelio… ot, maniakai prasinešė

 9. Linas Č. says:

  Atsitiktinai pataikiau užklysti į Beer Advocate (apie kuro naujienas šiandien rašoma TAD portale) puslapį, kuriame aprašytas Aechta Schlenkerla Rauchbier.
  http://beeradvocate.com/beer/profile/263/727
  Įdomūs ir verti dėmesio jo vertinimai, kuriuos ‘suma sumarum’ galima apiobendrinti vieno iš vertintojų žodžiais” “quintessential smoked beer”!

 10. DC says:

  o dieve, o kas konkreciau parduoda gal galima suzinot? bandytume kaune ieskot….

 11. Virgis says:

  Kaunieciams – patvirtintais duomenimis,sio alaus greitai turetu atsirasti ir Rimi tinkle. Taigi kantrybes :)

  Atstovas

 12. Paulius says:

  yra jau ir RIMI, bent jau PANORAMOJE ;) Skanaus!

 13. As says:

  Ragavau jo Bamberge – negaliu pamirst iki siol yto skonio – tikiuosi jo rasti Kaune.. Vis dar negaliu patiketi, kad jo atveze i Lietuva – laukiau nuo 2004 m. :D