Vasara tęsiasi, nėr kada traktatus rašyt, tad – trumpos naujienos:
* Buvusi UAB “Fulgor” persivadino į UAB “Butautų dvaro bravoras”, dabar mažiau painiavos. Tai pačiai paslaptingai kupiškėnų-panevėžiečių aludarių grupei be Būtautų, ir toliau priklauso eilė įmonių – Kurklių dvaro, Kupiškėnų alus (UAB “Aukštaitijos bravorai”), UAB “Vilniaus alus” (jie gi ir “Bačkorių” linijos gamintojai), UAB “Habilitas” ir “Habiterus” Panevėžyje. Gal dar ką praleidome.
* Prieš metus kitus apsodinę išnuomotą apynyną apyniais “Marynka”, TAD žiniomis, Kupiškėnų aludariai jau naudoja savo apynius – bent jau “Pivorių” aluje.
* Minėto alaus atsiranda vis daugiau Vilniaus, Kauno vietų, pagaliau mus pasiekė žinios ir iš Panevėžio – pasak vietinių, ypač vertas dėmėsio naujų savininkų atnaujintas baras “Krantolis” buvusiame Konservų fabrike sename, autentiškame raudonų plytų pastate Panevėžio širdyje, šalia Nevėžio senvagės. Tie patys šeimininkai stovi už baro ir pilsto “Kanapinį” alų. Kita vieta – baras-kavine “Berželis”, viena seniausių tokio tipo įstaigų Panevėžyje, šalia Lėvens upes (netoliese Panevėžio – Ryga kelio). Turi Būtautų ir Kupiškio alaus buteliuose ir pilstomo.
* Kad ir malonu matyt šią plėtrą, tačiau ne viskas vyksta sklandžiai. Paskutiniu metu pagausėjo liudijimų apie IKI Gurmanų, Būtautų alų ne idealioje “kondicijoje” – tiek buteliuose, tiek išpilstytame aluje pradingo… puta. Vienas Vilniaus baras skundėsi nesenai gavęs nepatenkinamos kokybės “Kupiškėnų” statinę. Tikimės, kad tai tik laikini sutrikimai ir minėti aludariai nepaaukos kokybės vardan kiekybės.

Vasara tęsiasi, nėr kada traktatus rašyt, tad – trumpos naujienos:

gyvates

Socialios Aukštaitijos gyvatės

Buvusi UAB “Fulgor” persivadino į UAB “Butautų dvaro bravoras”, dabar mažiau painiavos. Tai pačiai paslaptingai kupiškėnų-panevėžiečių aludarių grupei be Būtautų, ir toliau priklauso eilė įmonių – Kurklių dvaro, Kupiškėnų alus (UAB “Aukštaitijos bravorai”), UAB “Vilniaus alus” (“Vilniaus” ir “Bačkorių” linija), UAB “Habilitas” ir “Habiterus” Panevėžyje. Gal dar ką praleidome.

Prieš metus kitus apsodinę išnuomotą apynyną apyniais “Marynka”, TAD žiniomis, Kupiškėnų aludariai jau naudoja savo apynius – bent jau “Pivorių” aluje.

Minėto alaus atsiranda vis daugiau Vilniaus, Kauno vietų, pagaliau mus pasiekė žinios ir iš Panevėžio – pasak vietinių, ypač vertas dėmėsio naujų savininkų atnaujintas baras “Krantolis” buvusiame Konservų fabrike sename, autentiškame raudonų plytų pastate Panevėžio širdyje, šalia Nevėžio senvagės. Tie patys šeimininkai stovi už baro ir pilsto “Kanapinį” alų. Kita vieta – baras-kavine “Berželis”, viena seniausių tokio tipo įstaigų Panevėžyje, šalia Lėvens upes (netoliese Panevėžio – Ryga kelio). Turi Būtautų ir Kupiškio alaus buteliuose ir pilstomo.

Kad ir malonu matyt šią plėtrą, tačiau regis ne viskas vyksta sklandžiai. Paskutiniu metu pagausėjo liudijimų apie IKI Gurmanų, Būtautų alų ne idealioje “kondicijoje” – tiek buteliuose, tiek išpilstytame aluje pradingo… puta. Vienas Vilniaus baras skundėsi nesenai gavęs nepatenkinamos kokybės “Kupiškėnų” statinę. Tikimės, kad tai tik laikini sutrikimai ir minėti aludariai nepaaukos kokybės vardan kiekybės.

– – –

Some news bits from Aukštaitija (trans. Highlands) region known as beer region of Lithuania. The group of brewing enthusiasts and keen businessman that is best known for Būtautų Dvaro brewery and it’s production is also owning several other breweries from the region: Vilniaus Alus, Kupiškėnų Alus, Kurklių Dvaras, Habilitas and Hubiterus – located in Panevėžys, Kupiškis, Biržai and the capital, Vilnius. There’s a noticeable increase of their beers in many bars in Lithuanian cities which is very  good news as it means – more good quality, real and tasty beers in the pubs. Way to go!

Panašūs įrašai:

5 Responses to Trumpos naujienos iš Aukštaitijos bravorų

 1. Aras says:

  O gal galima placiau, kur “Pivoriu” Vilniuje yra?

 2. ramtyns says:

  Turėjau omeny visą čia “minėtą alų”, ne Pivorių išimtinai.. pastarojo dar neradau Vilniuje, gal “Alaus namai” bus pirmieji jo atsivešią?

 3. murkalus says:

  UAB “Aluverda”. Šniūraičiai, Radviliškio r.

 4. murkalus says:

  Pivorių šiaip jau nelabai kur veža, nes laiko bravoro parduotuvės šaldytuve, trumpas galiojimo laikas…o alus super, visi sako kad kvietinis…

 5. ramtyns says:

  Murkalus, kas ten su tuo UAB “Aluverda”?