mikkeller

Mikkeller yra įkvepiantis pavyzdys. Šalyje, kuri praeityje negarsėjo geru alumi – Danijoje – gimsta bene įdomiausią alų šiuo metu Europoje verdantis bravoras ir per metus pripažįstamas pasaulyje (2006 – geriausias bravoras Danijoje pagal Ølentusiaster, 2007 – 5-ti geriausi pasaulyje pagal RateBeer). Jų alūs graibstomi alaus festivaliuose, perpardavinėjami eBay ir apie juos svaigstama alaus bloguose bei žurnaluose.

Mikkeller įkūrė du naminio alaus entuziastai iš Kopenhagos, po kelių metų bandymų virtuvėje. Šiuo metu likęs vienas iš įkūrėjų verda alų kartu su geriausiais pasaulio aludariais skirtingose daryklose, ir kuria vis naujas išprotėjusias alaus versijas. Jų asortimente – ir Mikkels Monster – “miežinis vynas”, brandintas trijų rūšių Porto ir Bordeaux statinėse; Jackie Brown rudas elis ir užmušančio stiprumo tačiau gilaus skonio imperiniai porteriai, ir net Beer Geek Breakfast – imperinis avižinis stautas su brangiausia pasaulyje kava Kopi Luwak. Ši kava surenkama iš Vietname gyvenančios, geriausiomis kavos pupelėmis besimaitinančios žebenkšties-civetos mėšlo.

Paprašiau savo buvusio kolegos, su kuriuo esame praleidę daug prasmingo laiko Londono pubuose, parvežti šios daryklos alaus iš komandiruotės Kopenghagon. Jis nupirko nesirinkdamas rūšių, tačiau vis tik vieno butelaičio neištvėrė neištuštinęs dar Ølbutikken Kihoskh parduotuvėje. Sakė buvo priblokštas skonio gylio ir alaus tirštumo, nuskraidinusio jį į palaimą, ir netikėto, stipraus kavos skonio. Kai papasakojau iš kur gaunama ta kava, jis manęs vos neužpuolė. Aš nekerštingas, jo vardo neskelbsiu.

itaslive

Šiaip ar taip, mano stalą pasiekė du buteliai – minimalistinio dizaino Mikkeller It’s Alive! ir Mikkeller Draft Bear. Pirmasis – tai belgiško stiliaus alus, šiaip primenantis Trapistų kūrinius, tačiau su stipriu, tipišku lambikams skoniu, kurį šiam suteikia stipri laukinių bakterijų kultūra Brettanomyces. Gyvas, putojantis ir vaisinis, liežuvį kandžiojantis alus, kurį smagu ragauti ir kurio stiprumo (8% ABV) visiškai nesijaučia.

Draft Bear – moderni klasikinio Pilsner alaus interpretacija, tačiau tai visiškai kitoks žvėris. Imperial Pilsner turi tik panašų skonio grynumą kaip jo protėvis iš Bohemijos, o visa kita – tvirtas kūnas ir paslėpta bet galinga Amarillo ir Cascade  apynių bomba – jau ateina iš šiuolaikinės ‘drąsiųjų’ amerikiečių alaus scenos. Vėl 8% ir vėl perdaug smagiai geriasi, kad vertinti laipsnius.

draftbear

Galų gale, danukai valdo. Taip, minėtieji alūs ne kasdieniniam vartojimui ir ne kasdieniniam vartotojui (nors savo repertuare Mikkeller turi ir labiau tradicinių tačiau savo kokybe ne prastesnių, alaus rūšių). Tačiau taip smagu Europoje rasti tokio tipo fusion! Mikkeller akivaizdžiai inspiruoti geriausio, kas yra tiek Europos, tiek Amerikos aludarystėje – iš pirmųjų jie paima tradicijas, iš antrųjų – taisyklių laužymą ir drasą eksperimentuoti. Tada įmeta daniško jumoro ir dar viską pasuka 180 laipsnių.

Kaip jie patys sako vieno  iš savo alaus pristatymų: “Black Hole is what Mikkeller is all about. Daring, vulgar and extreme.”

Jums dar mažai? Mums irgi. Tad nepraleiskit šito puikaus Mikkeller reklaminio klipo. Love in the bottle.

– – –

I’m very happy to finally get to try for the first time beers of Mikkeller, Copenhagen brewery that I have heard so much about lately. The two I try – belgian style It’s Alive! and an Draft Bear are both very strong (8% ABV), intense yet pleasant, refreshing and generally exciting beers that left me wishing for more. I do like the approach of mixing different traditions such as classic Pilsner style with typical american hops, pumping up the strength to receive an Imperial Pilsner!

I am waiting for another package that a friend of mine is sending from Ølbutikken shop which has possibly the biggest big selection of beers in Denmark.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

3 Responses to Pump up Mikkeller

  1. Naminis says:

    Koks grožis!

  2. […] sakant lūkesčių kartelė, paragavus trejetą rūšių daniško Mikkeller alaus, gan aukšta. Šiame rinkinyje tokių ryškių žvaigždžių gal ir nebuvo, tačiau keletas tikrai […]

  3. […] o šiandien tapę bene žymiausia benamės aludarystės ikona pasaulyje. Apie Mikkeller ne kartą buvo rašyta, todėl dabar neberašysiu:) Šiandien tokių perėjūnų netrūksta JAV (pvz. Stillwater […]