Copy of IMG_5677

Šitą postą dedu turbūt labiau dėl to, kad pasidalint spalvinga butelių nuotrauka, nes to vakaro, kai staiga iškrito ankstyvas sniegas, jau nelabai pamenu. Šitą smagią dovanėlę-degustaciją iš Danijos mums suteikė mielas bičiulis Ilja, kuriam didžiai dėkojame. Rinkinys gan eklektiškas, atrinktas beveik be kriterijų, todėl buvo dar įdomiau.

Tiesą sakant lūkesčių kartelė, paragavus daniško Mikkeller alaus, gan aukšta. Šiame rinkinyje tokių ryškių gal ir nebuvo, tačiau keletas tikrai verti paminėjimo. Man prie to pirmo sniego bene labiausiai patiko Bryggeriet Refsvindinge “Mors Stout” (5.7%), angliško stiliaus stautas, kiek neįprastai švelnus ir minkšto, kone pieniško saldumo;  Gourmetbryggeriet FinAle (7%) – čia danai jau pažodžiui kopijuoja amerikiečius – tai tiesiog American IPA būdingas, gaivių citrininių apynių šuoras (jų norėtųsi dar daugiau); ir Norrebro Bryghus – savo minimalistinio dizaino buteliu tiesiog rėkiantis kokybę, tačiau tik pakutenantis liežuvį šampanine angliarūgšte ir maloniu, bet visai lengvučiu skoniu. Pasirodo, tai cream ale.

Dar pora ar trejetas kitų turėjo šokoladinius charakterius, kuris tačiau iki galo nė viename nesuveikė – ypač tai ryšku Carlsberg premium linijos Jakobsen Brown Ale – jame atrodė, kad šokoladas ir alus niekada nesusitikę, taip ir nuėjo kiekvienas savo keliais.

Panašūs įrašai:

 

One Response to Daniškas alus, antras dublis

  1. […] nemaniau kad jie turės nors kokių šansų skonio pasaulyje. Pernai ragautas jų premium linijos Jakobsen Brown Ale buvo geriausiu atveju, paskutinis […]