Kad jau užėjo kalba apie festivalius, tai būtų nuodėmė nepaminėti visų festivalių festivalio – The Great British Beer Festival (GBBF). Šiais metais jis vyks rugpjūčio 5-9 dienomis Londone, Earls Court arenoje.

Festivalį organizuoja CAMRA (Campaign for Real Ale) – bene skaitlingiausia ir įtakingiausia alaus entuziastų draugija Europoje, praktiškai išgelbėjusį tradicinį anglišką elį ir nuostabias tradicines anglų aludes nuo išnykimo, daug padariusi dėl alaus kokybės ir vartojimo kultūros gerinimo. Neslėpkime, CAMRA inspiravo ir Tikro alaus draugijos atsiradimą.

GBBF šiemet žada nemažiau kaip 450 alaus rūšių iš bene poros šimtų alaus daryklų. Žinoma, vyks degustacijos, visokie linksminantys šou, taip pat bus renkamas alus – Britanijos čempionas. Praeitų metų rinkimų rezultatai – čia. Pasigirsiu – teko ragaut praeitų metų abosoliutaus čempiono – Hobsons Mild, kuris svečiavosi viename iš Londono pubų Holborne. Perkūniškai geras elis, aš jums pasakysiu.

Taigi Tikras alus primygtinai siūlo turintiems galimybę atšvęsti rugpjūčio pradžią Didžiajam britų alaus festivalyje. Įspūdžių turėtų užtekti visiems metams.

Kad dar labiau sukiltų noras – vieno žymesnių Londono alaus bloggerių Stonch įspūdžiai.

Panašūs įrašai:

Tagged with:
 

4 Responses to Didysis Britanijos alaus festivalis

 1. RM says:

  o kada atsibus Lietuvs aludariai ir ka nors organizuos????

 2. kontekstas says:

  Manau, kad aludariai niekada čia nieko nesuorganizuos… Gal tai ir ne jų darbas, gal jie nelabai suinteresuoti lygintis tarpusavyje. Kol mes visi, sekdami Camra pavyzdžiu nesuorganizuosim, tol ir nebus. Todėl reikia suremt jėgas visiems entuziastams, klubams, draugijoms ir siekti, kad iš tikrųjų galima būtų padaryt tokį renginį, kur ne tik kelios didžiosios daryklos savo nuobodžias top-selling rūšis pilstytų, bet ir mažuliukai aludariai atvežtų kažką apie save parodyt. Pradėt reikėtų nuo nedidelių regioninių alaus švenčių, kuriose galima būtų ramiai pasibūt, paragaut alaus, ir išvengt masinio paauglių nusigėrimo kaip kad yra buvę pavyzdžių.

  Tačiau matau vieną problemą, jau esu apie tai rašęs, ir diskutavę esam komentaruose – tai kokybiško lietuviško alaus įvairovė. Nors darančių, užsiimančių aludaryste gal ir daug, vyrauja paprastasis “kaimiškas” postipris neaiškios spalvos lageris… Nežinau, gal ir klystu. Gal tereikia duris atidaryt, galimybę suteikt pasirodyt, šventę ir patiems aludariams padaryt?

 3. ciobiskis says:

  Pritariu kolegoms, kad didieji aludariai greičiausiai nieko nesuorganizuos, nes yra užsiėmę naujais eksperimentais, kaip alaus, energetinių gėrimų, sirupų ir dar balažino ko kokteiliai, skaidrūs buteliai, 5l talpos bačkutės ir t.t. Tačiau manau tikrai nereikia masinių švenčių a’la buvusios “Trys dienos trys naktys”, kur alaus vartojimo kultūra nėra skatinama… Kita vertus, estai sugeba kasmet (jau 15 metus!) rengti savo http://www.ollesummer.ee, tiesa kiek suprantu tai daugiau muzikos renginys.

  Kita vertus, štai Zywiece vykusiame lenkų aludarių naminio alaus konkurse konkuruota bent 6 kategorijose – Baltic porteris, Maibock, Stout Foreign Extra, Marzen / Oktoberfest, Vitbier ir Bitter. Jei ir lietuviško renginio rengėjai iš anksto pasiūlytų tematiką aludariams, manau bent 3 kategorijas būtų galima pasiekti (pvz. postipris lageris, miežinis ir koks tamsusis – stoutas arba porteris). Na mano konkretų mini pasiūlymą draugijos nariai žino, manau nusprendus dėl vietos bus galima šią idėją ir paviešinti…

 4. […] Jau anonsavome du didelius alaus festivalius, vykusius vasarą Berlyne ir Londone. […]