Scenos apžvalga ir interneto purslai – 2013-06-19
- 15 min skelbia straipsnį Lietuvos biurokratai skelbia kryžiaus žygį prieš „Kanapių“ alų. NTAK toliau “dirba”, už mokesčių mokėtojų pinigus kurdama pseudoproblemas. Šįkart užkliuvo pluoštinės kanapės lapo atvaizdas ant alaus etiketės. VMVT netgi rengia darbo grupę dėl kanapių vaizdavimo produktų etiketėse!
- Širvėnos bloge – dar pora verstų mini istorijų: apie LDK laikų užeigas – iš kurio sužinome, kad alus tuo metu buvo laikomas… sriuba. O koks alus vartotas cariniame Vilniuje? Tuo metu vietoje gaminto alaus įvairovė lenkė šiandieniną – Pilsner, Marzen, Muenchener, porteriai… XX a pradžioje Vilniuje buvo gausu alaus meistrų, o alinių – net 300!
- Britų alaus geekas BeerGoggles nors ir neskiria lietuvių ir rusų kalbų, bet paragavęs Butautų dvaro ir Utenos porterio (beje, ir mano nuomone, vienas retų vykusių produktų iš didžiųjų daryklų Lietuvoje), iš džiaugsmo varto akis, čepsi ir pliaukši liežuviu, ir visa tai filmuoja tiesiai į youtube: Butautų, Utenos
- Gytis publikuoja dar vieną interviu su Aludarių Taurės 2013 finalininku A. Jokubausku-“Konung” ir D. Vazniu-“DV”
- Latviai atsiuntė video klipą apie savo statinių meistrą Jānis Grantiņš. Deja, kol kas tik latviškai.. bet tikiuosi šiemet jį aplankyti ir galbūt kažką turėsime lietuviškai?
-
Alaus naujienų kol kas pateikia vieninteliai Kauno Alaus Kultūra&delicatessen ÖL. Jų asortimente be jau minėtų Lagunitas, Sierra Nevada ir keleto kitų amerikietiškų gėrybių, rasime Svaneke, Emelisse, St. Bernardus, Jacobsen (Carlsbergo “crafty” serija) alumis, bei keletu daniškų major’ų. Ten pat džiugina dar mano neregautos naujienos – Sierra Nevada Kellerweis ir net iš Faro salų atkeliavusi tikra retenybė – Torvya Bjor “Black Sheep”! Panašu, kad teks šią vietą aplankyt dar (ne vieną) kartą.
- Užsienio skaitinių kaip visada daug, vienas įdomesnių buvo nuoširdus ir kiek netikėtas ką tik 25-metį atšventusios Brooklyn Brewery aludario Garrett Oliver interviu , kuriame jis apžvelgia, kaip per tą laiką keitėsi tiek pats rajonas (kuris iš aprašymų, pradžioje priminė kokius Šančius, Žardę ar Naujininkus), tiek supratimas apie craft alų.
Panašūs įrašai:
4 Responses to Scenos apžvalga ir interneto purslai – 2013-06-19
Leave a Reply Cancel reply
Komentarai
- Tomas on Medžiagos alaus gamybai Lietuvoje
- Peter Rowswell on Lithuanian Countryside Yeast Tales
- Atnas on Vasaros Žaibs
- ramtyns on Vasaros Žaibs
- Arnas on Vasaros Žaibs
Kategorijos
- Alinės (42)
- Aludarystė (96)
- Bravorai (4)
- Apyniai (19)
- Bendra (131)
- Eksperimentai (32)
- Filosofija (2)
- Istorija (51)
- Kalendorius (16)
- Maistas (18)
- Ragaujam (57)
- Renginiai (44)
- Salyklas (5)
- Šalys (112)
- Austrija (2)
- Azija (3)
- Belgija (9)
- Britų salos (20)
- Čekija (16)
- Danija (4)
- JAV (13)
- Kaimynai (23)
- Kanada (1)
- Kitos salos (2)
- Lenkija (8)
- Olandija (4)
- Pietų Amerika (1)
- Švedija (1)
- Vokietija (9)
- Stiliai (127)
- Belgian style (10)
- Dunkeliai (7)
- Ekstremalūs (2)
- Eliai (23)
- IPA (6)
- Kvietiniai (12)
- Lageriai (20)
- Lambikai (7)
- Lietuviškas (56)
- Porteriai (18)
- Stautai (9)
- TA Laboratorija (11)
- Uncategorized (1)
Kurį St. Bernardus jie turi? O iš naujienų Vilniuj, tai “Servaali” atvežė Anchor Liberty ale ir Shepherd Neame Brilliant Ale, kuriuos radau GAPe
O, džiugu girdėt, Anchor Liberty – pionieriai ir žymiausia Kalifornijos klasika, bus proga apsilankyt GAP.
O Sankt Bernardus Pater 6 turėjo, bent jau gegužės duomenimis.
Anchor Liberty ale ir Shepherd Neame Brilliant Ale greit bus ir “Alaus kolonėlėje”
GAPe pirkau “Anchor Liberty Ale” – 355 ml buteliukas kainuoja 7,79 lt (vienok…), bet skonis tai labai patiko – apynių kartumas persimaišęs su lyg ir citrusinių vaisių (greipfrutai?) gaiva. Man jis pasirodė panašus į “Mikkeller Cream Ale”.